facebook
menu
Regulamin Poradnik dla nowych Magia Umiejętności Wizerunki Władza Spis przedmiotów Misje Wzór Karty Postaci Wymiana
mapa
HargeonAkane ResortHosenkaMagnoliaWschodni LasOshibanaOnibusCloverOakEraScaterCrocusArtailShirotsumeHakobeZoriPółnocne PustkowiaCalthaLuteaRuinyInne Tereny ZachodnieGalunaTenrouPozostałe KrajeMorza i Oceany
menu
Frederica
Heisher
Finny
Corinne
Diangen
Karuna
Gumiś
Pheam
AIDS
Ejji
Ezra
Abri
Torashiro
Pyza
Noya
Kiara
Reschehedera
Kei
King Asthor
Staruch
Samael
Niya
Pozostałe kraje

IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Zobacz posty bez odpowiedzi
Brak nowych postów

Arystokratyczna Republika Bosco

Państwo to jest położone na wschód od Fiore. Graniczy nie tylko z nim, ale również z Romerum, Seven, Icebergiem i Stellą. Główną siłę sprawuje tutaj arystokracja, mimo posiadania głowy państwa pod postacią righello. Przez lata zyskali nie małe przywileje oraz uprawnienia. Niewolnictwo i kara śmierci jak najbardziej obowiązują w tym kraju, zwłaszcza to drugie. Posiadanie drugiego człowieka nie jest tutaj czymś specjalnym. Kraj dość dobrze rozwijający się, świadczący również usługi płatnych zabójców, konkurując z Wasylami. Nie jest wiadome, skąd dokładnie wzięła się nazwa. Uczeni doszukują się związku z boscańskim "bosco", oznaczającego las. Pomimo przewagi łańcuchów górskich, lasy faktycznie są. Chociaż w małej ilości, to są one jednak bardzo rozległe oraz naturalnie są głównym miejscem osiedleń ludności. Niekiedy Boscowańczycy nazwyają własny kraj "nascosta nel bosco" (ukryty w lesie).

Castellammar...
Sob Sty 06 2018, 15:03
Frederica Zobacz ostatni post

Brak nowych postów

Ca=Elum

Państwo wyspiarskie, skupiające się głównie na handlu i rybołówstwie. Ulokowane na wyspach na południowy-zachód od Fiore jest najbardziej wysuniętym w morze i na zachód krajem kontynentu. Z racji wymiany handlowej od wielu lat, część ich kultury splata się z kulturą Minstrelu.

Ca=elumskie ...
Sob Gru 30 2017, 17:12
Annie Simon d'Arc Zobacz ostatni post

Brak nowych postów

Dessertio

Kraina daleko na południe od Fiore, nawet z nią nie granicząca. Jest to w całości państwo pustynne, na obrzeżach bardziej jałowe, w centrum typowo piaszczyste. W Państwie tym prócz stolicy znajdują się tylko dwa miasta, pozostałe zgromadzenia ludzi to albo wioski beduinów albo koczownicze rodziny i klany. Miastem włada Faraon, są bardzo religijnym ludem, chodź obcych przyjmują z otwartymi ramionami i są dość wesołym ludem, to właśnie tam znajduje się najwięcej kopalni Lacrym na świecie i to właśnie stamtąd transportowane są smocze Lacrymy. Jest to też kraj najlepszych medyków na świecie.

Zajazd "Złot...
Pią Sty 12 2018, 18:46
Goomoonryong Zobacz ostatni post

Brak nowych postów

Isenberg

Państwo o dość różnorodnym klimacie przez swą sporą powierzchnię. Rozciąga się od Morza Lodowców aż po największe jezioro na kontynencie - Oko Ziemi.Jest to państwo militarne, stawiające na rozwój wojska. Są przekonani o swojej wyższości pod tym względem oraz wierzą w potęgę swojej armii. Sam kraj jednak nie rozpoczyna sam podbojów. Władza uważa, że jest to w zasadzie niepotrzebne, bo kraj jest i tak już wystarczająco duży i bogaty w zasoby. Przez ostatnie lata jednak Isenberg jest wplątany w wojnę z Pergrande.

Schlucht
Yesterday at 13:38
Frederica Zobacz ostatni post

Brak nowych postów

Ishvan

Ishvan znajduje się na półwyspie ishvańskim lezącym w północno-zachodniej części kontynentu. Jest to obszar górzysty w centrum oraz na zachodzie, oraz nizinny na północy, południu i wschodzie. W zachodniej części znajduje się pas górski Azberg, graniczący kawałkiem z Seven. Największy szczyt. Ervel, liczy sobie 5763 m n.p.m stanowiąc również najwyższy szczyt kraju. Drugie pasmo, Korhor, znajduje się w centrum kraju i otacza z trzech stron stolicę Jurbok. Najwyższym szczytem jest Jurbok, nazwany na cześć stolicy nad którą się unosi.


Brak nowych postów

Joya

Joya to państwo położone w samym sercu kontynentu, na zachód od Fiore. Kraj ten leży w strefie klimatu umiarkowanego, zaś państwo utrzymuje się przede wszystkim z wydobycia surowców mineralnych i rolnictwa. Najwięcej miast znajduje się na wschodnim wybrzeżu, bądź w centrum państwa, a porty umiejscowione są zarówno na wschodzie, co i zachodzie Joyi. Stolica znajduje się w delcie rzeki Wołg, kilka kilometrów od brzegu.

Akjerm
Pią Wrz 25 2015, 19:30
Kiirobara Zobacz ostatni post

Brak nowych postów

Khazad

Niewielkie państwo-miasto położone na granicy Bosco, Stelli i Icebergu. Władzę sprawuje w nim rada plemienna, a to, co wyróżnia Khazad i pozwala mu zachować niepodległość jest fakt, że jest to osada zamieszkana przez gigantów, którzy parają się na ogół wojaczką i byciem szeroko rozumianymi najemnikami

Górskie szla...
Czw Sty 11 2018, 09:30
Raekwon Zobacz ostatni post

Brak nowych postów

Midi

Midi jest stosunkowo niewielkim państwem, który lądowo graniczy tylko i wyłącznie z Minstrelem. Z tym też krajem posiada dość napięte stosunki, zarówno z powodów kulturowych, jak i historycznych. Kraj ten znajduje się na wielu niewielkich wzniesieniach i pagórkach, a jego północna część jest zalesiona południową częścią Gofran, jednej z wielkich puszcz Minstrelu. W samym kraju, poza masą wiosek i pomniejszych obozowisk oraz miejsc pracy znajdują się trzy miasta: Cel'ah'ub - co oznacza Oko Słońca i jest największym portem Midi ulokowanym na południu kraju, Caer'yr'haul - Twierdza Słońca i stolica ulokowana w centrum kraju, jednocześnie miejsce, gdzie gromadzi się cała fortuna kraju, Ba'arhn'cul - Mrok Księżyca - miasto, w którym żołnierze stacjonują na wypadek wojny z Minstrelem. Granica pomiędzy Midi i Minstrelem jest uznawana za najbardziej pilnowaną granicą lądową na kontynencie. Sam kraj słynie głównie z niewolnictwa oraz wydobycia diamentów. Ostatnimi czasy rozpoczął również kolonizację rejonów na południe od kontynentu.

Wody przybrz...
Yesterday at 12:29
Torashiro Zobacz ostatni post

Brak nowych postów

Minstrel

Minstrel to państwo położone na południowy-wschód od Fiore. Posiada zróżnicowaną strefę klimatyczną. Jest to biedne państwo utrzymujące się głównie z rybołówstwa oraz ogromnej floty morskiej. Najwięcej miast znajduje się na wybrzeżu - ogromne porty umiejscowione są wzdłuż całej linii brzegowej. Stolica, a także parę większych miast, znajduje się kilka kilometrów od brzegu. Część państwa usytuowana z dala od wody posiada niewielką gęstość zaludnienia.

Twierdza Jar...
Yesterday at 11:53
Arisu Zobacz ostatni post

Brak nowych postów

Neverbeen

Wyspiarskie państwo położone na północny zachód od Fiore, otoczone kordonem niewielkich, niezaludnionych wysepek wielkości niewielkich wsi. Miejsce to cały czas tętni życiem - jest mnóstwo różnego rodzaju atrakcji, sklepów, galerii handlowych, kafejek, a na każdym kroku można spotkać mieszkańców innych krajów. Podróż do Neverbeen z najbliższego punktu kontynentu trwa 3-4 dni, a w zależności od niesprzyjających warunków pogodowych może potrwać i dłużej.

Wielki Port...
Czw Gru 21 2017, 23:51
Torashiro Zobacz ostatni post

Brak nowych postów

Norgath

Podczas walk z potworami, mimo początkowych sukcesów, podczas ostatecznej bitwy, siły Bosco przegrały. Doprowadziło to do utraty południowo-zachodniej części Bosco. Obecnie tereny te zamieszkałe są przez potwory, które nie wychodzą poza wyznaczonymi granicami. Co gorsza, zdaje się, że w głębi tego "kraju" zaczyna się coś dziać i jakieś mroczne siły zaczynają się tam gromadzić. Gdzieniegdzie słychać głosy, jakoby tereny utracone przez Bosco nosiły teraz nazwę Norgath...

Opuszczone M...
Nie Sty 07 2018, 16:14
Eris Zobacz ostatni post

Brak nowych postów

Pergrande Kingdom

Pergrande jest jak wiadomo największym państwem na kontynencie. Nie zawsze tak było. Kiedyś małe państwo, dzięki świetnej strategii i wojsku szybko podbiło wiele pomniejszych państw. A apetyt tego supermocarstwa stale rośnie. Państwo nastawione na podboje. Ze względu na rozmiar posiada zróżnicowany klimat, faunę, florę oraz kulturę.

Świątynia Za...
Yesterday at 03:38
Aff-chan Zobacz ostatni post

Brak nowych postów

Romerum

Romerum jest niewielkim państewkiem położonym nieopodal Fiore, graniczące z Bosco, Seven i Fiore. Panuje tutaj monarchia absolutna. Państwo ostatnio nabrało rozgłosu we Fiore przez niejaką Inkwizycję. Stolicą kraju jest Biszmal - jedno z mniejszych miast Romerum, jest jednak miejscem, gdzie urzęduje władca tego kraju. Ukryte głęboko w górach, rzadko odwiedzane, to najczęściej król wysyła swą świtę, lub sam wyjeżdża z swej twierdzy. Nazywane też, miastem widmo.

Górska ścież...
Czw Wrz 28 2017, 20:57
Torashiro Zobacz ostatni post

Brak nowych postów

Seven

Kraj leży w zachodnio-północnej części kontynentu. Graniczy na zachodzie z Fiore, na południu z Bosco, na wschodzie z Icebergiem, zaś na północy z Ishvanem. Pasmo gór Mori należy do najwyższego na kontynencie, jednak najwyższy szczyt - Enterpise (5734m n.p.m) leży w górach Alzar. Rzeka Le Soleil Levant [Lu Solei Luvą] mierząca 7067km stanowi najdłuższą rzekę w kraju. przepływa ona obok stolicy, biorąc swoje źródło w pobliżu lasu Taoru. Stolicą kraju jest zamek Estera wybudowany w barokowym stylu.

Cagnes-sur-M...
Czw Sty 11 2018, 19:20
Frederica Zobacz ostatni post

 Tematy  Odpowiedzi  Autor  Wyświetleń  Ostatni Post 
Brak nowych postów 
[ Idź do stronyIdź do strony: 1, 2, 3, 4]
59Mor6357on Sro Paź 18 2017, 22:49
Torashiro Zobacz ostatni post
Brak nowych postów
Global announcement:

Informacje

 
4Mor2586on Sro Cze 29 2016, 22:17
Torashiro Zobacz ostatni post
Brak nowych postów 
[ Idź do stronyIdź do strony: 1, 2, ... , 4, 5]
64Torashiro759on Pon Gru 04 2017, 20:26
Torashiro Zobacz ostatni post
Brak nowych postów 
[ Idź do stronyIdź do strony: 1, 2, ... , 13, 14]
200Frederica2068on Wto Maj 09 2017, 23:29
Sora Zobacz ostatni post
Brak nowych postów 
[ Idź do stronyIdź do strony: 1, 2]
20Abri380on Czw Sty 19 2017, 19:47
Abri Zobacz ostatni post
Brak nowych postów 
[ Idź do stronyIdź do strony: 1, 2, 3]
30Mor950on Wto Sty 10 2017, 04:01
Mor Zobacz ostatni post
 Powrót do góry 
Użytkownicy przeglądający to forum: Brak
Moderatorzy:Brak
Permissions in this forum:Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
-
Skocz do:  
Nowe posty Nowe posty
Nowe posty [ Popularny ] Nowe posty [ Popularny ]
Nowe posty [ Zablokowany ] Nowe posty [ Zablokowany ]
Brak nowych postów Brak nowych postów
Brak nowych postów [ Popularny ] Brak nowych postów [ Popularny ]
Brak nowych postów [ Zablokowany ] Brak nowych postów [ Zablokowany ]
Ogłoszenie Ogłoszenie
Global announcement Global announcement
Przyklejony Przyklejony
BlackButlerVampire KnightSnMHogwartDreamDragonstKról LewDeathly Hallowswww.zmiennoksztaltni.wxv.pl