HargeonAkane ResortHosenkaMagnoliaWschodni LasOshibanaOnibusCloverOakEraScaterCrocusArtailShirotsumeHakobeZoriPółnocne PustkowiaCalthaLuteaRuinyInne Tereny ZachodnieGalunaTenrouPozostałe KrajeMorza i Oceany
I've never seen a decent person among those who say they're going to save the world while forsaking the people around them. Those types of men are always so intoxicated by thier own hollow dreams that they call every little thing in front of them trivial.
FAIRY TAIL PATH MAGICIAN
Saeko




 

Share
 

 Saeko

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Saeko


Saeko


Liczba postów : 28
Dołączył/a : 12/08/2013
Skąd : Poznań

Saeko Empty
PisanieTemat: Saeko   Saeko EmptySob Sie 17 2013, 15:04

Imię: Saeko
Pseudonim: -
Nazwisko: Hokusai
Płeć: Kobieta
Waga: 54 kilogramy
Wzrost: 162 centymetry
Wiek: 21 lat
Gildia: brak
Miejsce umieszczenia znaku gildii: -
Klasa Maga: 0

Wygląd:
Akta sprawy nr. 2597. Zaginiona: Saeko Hokusai, zapis przesłuchania pracodawczyni i opiekunki.
Do dziś pamiętam jak Saeko przybyła do mojego okiyo. Była wtedy jeszcze wtedy sześcioletnią dziewczynką, ale można powiedzieć, że nawet wtedy była piękna. Czarne błyszczące się włosy od razu zwracały uwagę i przyciągały wzrok, a do gejszy jest bardzo potrzebne. W końcu podczas ich występów cała uwaga ma być skupiona na nich. Musiała tylko zapuścić te piękne włosy, żeby były dłuższe i bardziej powabne, no i oczywiście umiejętnie o nie dbać. Oczywiście, to nie był jedyny jej atut, jeszcze nigdy nie widziałam równie czerwonych ust. Mężczyźni szaleli na ich punkcie odkąd tylko Saeko stała się zawodową gejszą, a nawet nie używała kosmetyków do ich upiększania. Zresztą, ona nigdy nie była fanką nadmiernej ilości makijażu, jest bardzo skromną kobietą, która tylko podkreśla swą urodę delikatnie się malując. Chociaż i tak nie znam mężczyzny, który by zwrócił uwagę na makijaż przy jej niezwykle tajemniczych, głębokich i urodziwych oczach o bardzo rzadkim szarym kolorze. To głównie dzięki nim stała się tak popularną i dobrze zarabiającą gejszą. Oczywiście, nie ma kobiety bez wad, nawet wśród wyidealizowanych dziewczyn z mojego okiyo. Saeko jest za drobna, przez co jej ciało nie jest aż tak atrakcyjne, a jej mizuage, przynajmniej z tego co mi wiadomo, nie zostało sprzedane przez co nosi czerwony kołnierzyk przy swoim kimono i wareshinobu, no i oczywiście jest uznawana za młodszą meiko.
Charakter:
Akta sprawy nr. 2597. Zaginiona: Saeko Hokusai, zapis z przesłuchania koleżanki z pracy.
Saeko? To moja najlepsza przyjaciółka. Odkąd pamiętam była dla mnie miła, nawet kiedy stałyśmy się rywalkami. Jestem pewna, że wiedziała o tym, że Hatsumomo zmusiła mnie do tego, żeby jej przeszkadzać i więcej się do niej nie odzywać. Chociaż i tak łamię drugi zakaz, przecież to moja przyjaciółka i mogę z nią porozmawiać! Mam tylko nadzieję, że pani Hatsumomo się nie dowie, bo stracę szansę na odziedziczenie okiyo po pani Nobu... Ale nie o tym miałam mówić. Saeko jest uprzejma dla wszystkich, nawet dla swoich rywalek, na czym nie wychodzi za dobrze. Popada w kłopoty, bo jest aż nazbyt potulna i robi aż za dużo dla innych. Jest też aż za bardzo szczera, chociaż ujmuje to w takie słowa, że nie ranią one nikogo. O właśnie! Ona potrafi każdy zdaniem trafić w sedno, ujmuje każdą swoją myśl w bardzo poetycki sposób, co czasami nieco irytuje, ale też czyni z niej wspaniałą mówczynię. Pamiętam też, że od kiedy tylko ją poznałam była bardzo ciekawska. Chce wiedzieć wszystko o wszystkim. Oczywiście jest też bardzo utalentowana, pięknie śpiewa, gra na instrumentach i tańczy, a jej specjalnością jest taniec z wachlarzami. Wszyscy są nim wręcz oczarowani.
Historia:
Akta sprawy nr. 2597. Zaginiona: Saeko Hokusai, dowód: pamiętnik zaginionej.
12 czerwiec x786
W szkole dla gejsz kazano nam pisać pamiętnik dla uczenia się kaligrafii i ortografii, dlatego też piszę.

13 czerwiec x786
Nie wiem co pisać, więc opiszę jak się tu znalazłam. Jeszcze cztery miesiące temu mnie tu nie było, żyłam z rodzicami i siostrą. Niestety, nasza rodzina była tak biedna, że rodzice musieli sprzedać mnie i siostrzyczkę. Nie obwiniam ich, dzięki temu przynajmniej mam co jeść, ale tęsknie za nimi i siostrą. Niestety, oddzielili nas ponieważ według pani Nobu ona nie nadawała się na gejsze. Pani Hatsumomo mówi, że sprzedali ją do domu dla prostytutek, ale ja jej nie wierzę!

14 czerwiec x786
Pani Hatsumomo mnie uderzyła. Powiedziała, że śmierdzę i mam nie dotykać jej kosmetyków, po czym dodała, że moja siostra śmierdzi bardziej i wczoraj odwiedziła nasze okiyo szukając mnie. Chcę ją zobaczyć, a pani Hatsumomo ma mi to zapewnić o ile będę jej w pełni posłuszna. Nie mam wyboru, będę robić co mi powie.

12 lipiec x786
Przez ostatni miesiąc nic się nie działo aż do dzisiaj. Pani Hatsumomo wraz ze swoją koleżanką wróciły pijane do okiyo i ukradły kimono pani Mameho, jedynej konkurentki dla pani Hatsumomo. Chciały je zniszczyć pisząc po nim, jednak za bardzo się bały, dlatego zmusiły mnie do tego, po czym kazały mi je zanieść do kwatery właścicielki tego kimona. Niestety zostałam przyłapana na tym, dlatego też zostałam za to srodze ukarana. Na szczęście pani Nobu wiedziała, że nie chciałam go zniszczyć dlatego też dostałam lżejsze baty niż by dostał, ktoś kto to zrobił umyślnie.

28 lipiec x786
Spotkałam siostrę! Niedługo będę miała szansę się z nią spotkać i uciec! Dokładnie pierwszego dnia miesiąca się spotkamy. Muszę przygotować plan ucieczki z okiyo.

1 sierpień x786
Niestety, mój plan się nie udał. Pani Hatsumomo była z jakimś mężczyzną w schowku na narzędzia do pielęgnacji ogrodu, kiedy uciekałam. Zerknęłam zobaczyć czy przypadkiem mnie nie zauważą. Niestety ten mężczyzna zobaczył mnie. Szybko zarzucili na siebie kimona i przez chwilę się pokłócili, przez co zwrócili uwagę pani Nobu. Mężczyzna szybko uciekł, a Hatsumomo powiedziała, że próbowałam uciec ze siostrą. Wtedy ja szybko powiedziałam pani Nobu, że tu był mężczyzna i był nagi razem z panią Hatsumomo. Wtedy to pani Nobu sprawdziła coś pod kimonem Hatsumomo i uwierzyła mi. Niestety to spowodowało zamknięcie okiyo i zakaz wychodzenia z pokoi w nocy, chyba że szło się z klientem. Straciłam jedyną szansę na ucieczkę z siostrą.

12 sierpień x786
Ciągle jest mi smutno z powodu siostry i tego, że już jej nie zobaczę. Co więcej wypisano mnie ze szkoły dla gejsz. Na szczęście, kiedy wysłano mnie po sprawunki spotkałam miłego pana, który kupił mi lody. Był wysoki, miał czarne włosy i wąsy. Wyglądał na bogatego i były z nim dwie gejsze. Powiedział, że jest właścicielem jakiejś fabryki i pochwalił moje oczy. Chyba zapamiętam go na zawsze, dzięki niemu choć chwilę byłam szczęśliwa.

8 listopad x795
Nie pisałam nic przez długi czas ponieważ nie czułam obowiązku ćwiczenia kaligrafii, ponieważ nie chodziłam do szkoły dla gejsz. Zdecydowano o tym, że będę im pomagać co wykonywałam sumiennie przez dziewięć lat. Jednak dziś do okiyo wróciła pani Mameho, która wcześniej się z niego wykupiła. Stwierdziła, że potrzebuje utalentowanej gejszy do swojego okiyo. Odkupiła mnie od pani Nobu, mówiąc że sama spłacę swój dług w ciągu roku, albo to ona zapłaci za mnie dwa razy tyle. To wydaje się być niemożliwe, przecież to pani Mameho była najlepiej zarabiającą gejszą w tym okiyo, a swój dług, który był mniejszy od mojego, spłacała przez trzy lata. Jednak ona wciąż zaręcza, że jestem w stanie to zrobić.

12 grudnia x796
Przez ostatni miesiąc byłam uczona wszystkiego co muszą umieć gejsze i co one opanowują latami. Okazało się, że jednak umiem się szybko uczyć. Co więcej, pani Mameho nauczyła mnie czegoś więcej. Umiem dosłownie oczarowywać ludzi tańcami i śpiewem. Umiem też się sama obronić, dzięki temu, że nauczyła mnie ona bardzo kobiecej i zmysłowej sztuki walki wachlarzami, które mają ukryte ostrza. Od jutra zaczną chodzić na spotkania z ważnymi i bogatymi mężczyznami.

4 styczeń x797
Spotkałam go! Znowu spotkałam tamtego kierownika, który kupił mi lody jak byłam mała. Trochę zsiwiał, ale nadal jest przystojny. Chyba mnie nie poznał, ale znowu chwalił moje oczy. Jest taki jak go zapamiętałam, nic się nie zmienił z charakteru. Na samą myśl o nim przyśpiesza mi bicie serca, co to za uczucie?

8 luty x797
Pani Mameho powiedziała, że jestem już strasznie dobrze zarabiającą gejszą i do tego jeszcze bardzo rozchwytywaną. Dodała też, że czas sprzedać to co mam najcenniejsze. Moje mizuage. Powiedziała mi o wężu i jaskini. W skrócie: każdy mężczyzna posiada węża, a każda kobieta jaskinię, czasami zdarza się jednak, że wąż odwiedza jaskinię. Ponoć pierwszy raz, kiedy tak się dzieje jest cenny i wykupienie go u gejszy jest strasznie drogie.

20 luty x797
Ponoć już ktoś kupił moje mizuage, ale nie wiem kto to na razie, zresztą o tym że ono zostało sprzedane wiemy tylko ja i pani Mameho. Może to dobrze, że nie wiem? Trochę się boje, nie wiem dlaczego to takie cenne i po co mężczyźni tyle za to płacą. To musi być naprawdę ważne z jakiegoś powodu.

5 marca x797
Zawiodłam się strasznie na panu kierowniku! Moje mizuage kupił pewien doktor, a to on je zabrał, mimo moich sprzeciwów. To tak bardzo bolało... Powiedziałam o tym pani Mameho, a ona poszła z tym na policje... Nie chce się już zbliżać do mężczyzn, nie chcę też, żeby ktokolwiek tak cierpiał jak ja... Porozmawiam z panią Mameho i powiem jej, że zostanę policjantką, a może nawet kimś więcej, żeby walczyć z takimi ludźmi jak pan kierownik... Pierw jednak mam iść do psychologa, bo muszą sprawdzić czy wszystko dobrze z moją psychiką... Nie rozumiem, dlaczego miałoby mi coś być?

2 kwietnia x797
Uciekam od pani Mameho. Nie pozwala mi odejść do policji, więc sama tam pójdę! Pakuje zapasy, biorę ze sobą najważniejsze dla mnie rzeczy. Przeżyje, moje umiejętności nie tylko oczarowują. Teraz potrafię z ich pomocą walczyć, czy tworzyć osłony, to wszystko dzięki temu, że trenowałam z wieloma nauczycielami.

Sprawa zamknięta. Wciąż zaginiona: Saeko Hokusai. Data: 29 lipiec x797.
Umiejętności: Wytrzymałość (1), szermierka (1), zapasy magiczne (1)
Ekwipunek: Dwa wachlarze złożone z 7 części, które po rozłożeniu w całości mają szerokość 20 centymetrów, a długie są na 15 centymetrów, posiadają one ukryte ostrza, które mają długość 5 centymetrów, są one bardzo cienkie ale wytrzymałe. Jeden jest krwisto czerwony, jednej strony narysowane ma drzewo wiśni podczas rozkwitu, oraz wschodzące słońce, a z drugiej ozdobiony jest rzędem masek. Drugi zaś jest śnieżnobiały, z obu stron jest ozdobiony dwoma smokami, walczącymi ze sobą, 7 zapasowych ostrzy.

Rodzaj Magii: Magia gejsz - polega ona na wykorzystaniu tańca, śpiewu, muzyki oraz wachlarzy w walce. Może ona dodawać otuchy sprzymierzeńcom, oczarowywać wrogów, bądź po prostu służy do ataku czy obrony użytkowniczki.
Pasywne Właściwości Magii:
Wachlarze - jeśli któryś z wachlarzy zostanie zniszczony po jednej turze Saeko może stworzyć nowy identyczny, niestety jest on zwyczajnym wachlarzem bez ostrzy.
Instrumenty gejsz - noszenie przy sobie ciężki instrumentów jest trudne i niepraktyczne, dlatego też Saeko może przywołać raz na pięć tur jeden instrument, pojawia się on w kek rękach.
Kojący dotyk - dotykające obolałe miejsce Saeko zmniejsza, bądź niweluje ból, zależnie od tego jak bardzo boli.
Zaklęcia:
D:Pieśń przekazu - Saeko przywołuje za pomocą PWM shamisen, po czym gra na nim melodię i śpiewa pieśń, która pozwala przekazać do 6 MM towarzyszowi.
C:Paraliżujące ostrze - na ostrzach pojawia się substancja, która powoduje odrętwienie kończyny w którą trafi na dwie tury. W przypadku trafienia w klatkę piersiową, powoduje problemy z oddychaniem.
C:Leczący dotyk - Saeko dotykając rany swojej bądź towarzysza zasklepia ją, o ile jest to rana delikatna typu zadrapanie bądź skaleczenie, żeby zagoić większą ranę musi ją leczyć przez kolejne trzy tury.
C:Latające ostrza - z wachlarzy z dużą prędkością wylatują ostrza na odległość maksymalnie 10 metrów. Ostrza można ponownie umieścić w wachlarzu, a te które w nic nie trafiły automatycznie wracają.
B:Ściana wachlarzy - przed Saeko pojawia się ściana jej wzrostu zrobiona z wachlarzy wzmocnionych maną. Blokują one ataki fizyczne, oraz zaklęcia do rangi B, przy czym takie zaklęcie ją niszczy. Ściana zostaje także zniszczona przez każde zaklęcie wykorzystujące ogień, bądź wodę. Taka ściana może stać przez 2 tury.


Ostatnio zmieniony przez Saeko dnia Nie Sie 18 2013, 11:07, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
https://ftpm.forumpolish.com/t1364-skarbonka-saeko https://ftpm.forumpolish.com/t1358-saeko
Jo


Jo


Liczba postów : 5542
Dołączył/a : 29/08/2012
Skąd : Poznań

Saeko Empty
PisanieTemat: Re: Saeko   Saeko EmptySob Sie 17 2013, 21:12

za sztylety odejmij sobie 3.000
Akcept techniczny
Powrót do góry Go down
https://ftpm.forumpolish.com/t4013-to-cos-od-pd-jo#79641 https://ftpm.forumpolish.com/t3795-joseph https://ftpm.forumpolish.com/t4016-karta-zdrowia-jo#79647
Colette


Colette


Liczba postów : 1788
Dołączył/a : 13/08/2012

Saeko Empty
PisanieTemat: Re: Saeko   Saeko EmptyNie Sie 18 2013, 11:02

Cytat :
okiyo
Jak chcesz pisać takie rzeczy to powinno, gdzieś być wyjaśnienie co to jest - bo nawet google niespecjalnie mi to mówią...Nie każe poprawiać jeno, dlatego, że na sb była odpowiedź.

Cytat :
mizuage
Again...jak używasz słów z innego języka - zwłaszcza japońskiego co mało kto zna - to się daje wyjaśnienie, chociażby na końcu kp co to jest...

Cytat :
wareshinobu
OMG....znowu?! Dobra...trzeci raz to już za dużo i pomimo tego, że wyjaśniasz mi na sb to w przyszłości jak ktoś tu spojrzy - taka ja tys - to nie będzie wiedział o co chodzi...Tak więc wyjaśnij te pojęcia w poście - może być w nowym, pod moim postem, byleby było.

Cytat :
Charakter
Straszny kolor czcionki...Aczkolwiek może na poprzedniej szacie graficznej wyglądało spx, więc to akurat może wina zmiany.

Cytat :
Pamiętam też, że od kiedy tylko ją poznałam jest bardzo ciekawska.

BYŁA bardzo ciekawska.


Cytat :
12 czerwiec x786
W szkole dla gejsz kazano nam pisać pamiętnik dla uczenia się kaligrafii i ortografii, dlatego też piszę.
Sześciolatka pisząca pamiętnik...i to ładnie...bez błędów...bez choćby pokazania tego, że sześciolatki jeszcze tak super nie piszą...jakoś trudno w to uwierzyć...

Cytat :
Niestety, nasza rodzina była tak biedna, że rodzice musieli sprzedać mnie i siostrzyczkę.
x_X


Pewnie znalazłam więcej błędów, ale nie wypisywałam. Historia spx...chociaż nigdy nie podoba mi się jak ludzie piszą roki w kp...Na serio dalej nie wierzę, że sześciolatka...tak, może pamiętnik pisać, ale nie tak płynnie i bez błędów itp. ONA MIAŁA SZEŚĆ LAT - wtedy się jeszcze chodzi(ło) do przedszkola.
Popraw to co dałam na czerwono.
Powrót do góry Go down
https://ftpm.forumpolish.com/t99-konto-colette#260 https://ftpm.forumpolish.com/t78-colette-carter https://ftpm.forumpolish.com/t757-notatnik-colette#10600
Saeko


Saeko


Liczba postów : 28
Dołączył/a : 12/08/2013
Skąd : Poznań

Saeko Empty
PisanieTemat: Re: Saeko   Saeko EmptyNie Sie 18 2013, 11:10

Okiyo - dom w którym mieszkają gejsze, właścicielka takiego domu (tzw. matka) opłaca jedzenie i szkołę swoich podopiecznych
Mizuage - ceremonia w której gejsza traci dziewictwo, wcześniej je sprzedając. Taka ceremonia może trwać nawet tydzień, w jej trakcie zmienia się fryzurę na tzw. wareshinobu i kołnierzyk w kimono z czerwonego na biały.
Powrót do góry Go down
https://ftpm.forumpolish.com/t1364-skarbonka-saeko https://ftpm.forumpolish.com/t1358-saeko
Colette


Colette


Liczba postów : 1788
Dołączył/a : 13/08/2012

Saeko Empty
PisanieTemat: Re: Saeko   Saeko EmptyNie Sie 18 2013, 11:13

Akcept.
Powrót do góry Go down
https://ftpm.forumpolish.com/t99-konto-colette#260 https://ftpm.forumpolish.com/t78-colette-carter https://ftpm.forumpolish.com/t757-notatnik-colette#10600
Sponsored content





Saeko Empty
PisanieTemat: Re: Saeko   Saeko Empty

Powrót do góry Go down
 
Saeko
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Skarbonka Saeko

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: 
Off-top
 :: Archiwum :: ARCHIWUM ŚWIATA :: Prolog :: Kartoteka :: Martwe/Porzucone
-




Reklama
Poniżej znajdują się buttony for, z którymi obecnie prowadzimy wymianę. W celu nawiązania współpracy zachęca się do odwiedzenia pierw tematu z regulaminem wedle którego wymiany prowadzimy, a następnie do zgłoszenia się w tym temacie. Nasze buttony oraz bannery znajdują się zaś w tym miejscu.
BlackButlerVampire KnightSnMHogwartDreamDragonstKról LewDeathly Hallowswww.zmiennoksztaltni.wxv.plRainbow RPGEclipseRe:Startover-undertaleBleach OtherWorldThe Original DiariesFort Florence
Layout autorstwa Frederici.
Forum czerpie z mangi "Fairy Tail" autorstwa Hiro Mashimy oraz kreatywności użytkowników. Wszystkie materiały umieszczone na forum stają się automatycznie własnością jego jak i autorów. Dla poszanowania Naszej pracy uprasza się o nie kopiowanie treści postów oraz kodów bez uprzedniej zgody właścicieli.