HargeonAkane ResortHosenkaMagnoliaWschodni LasOshibanaOnibusCloverOakEraScaterCrocusArtailShirotsumeHakobeZoriPółnocne PustkowiaCalthaLuteaRuinyInne Tereny ZachodnieGalunaTenrouPozostałe KrajeMorza i Oceany
I've never seen a decent person among those who say they're going to save the world while forsaking the people around them. Those types of men are always so intoxicated by thier own hollow dreams that they call every little thing in front of them trivial.
FAIRY TAIL PATH MAGICIAN
Herbaciarnia




 

Share
 

 Herbaciarnia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Lindow


Lindow


Liczba postów : 415
Dołączył/a : 21/08/2013
Skąd : Z wyspy solą oraz żelazem płynącej

Herbaciarnia Empty
PisanieTemat: Herbaciarnia   Herbaciarnia EmptySob Gru 15 2018, 19:26

Jest to niewielki, drewniany budynek znajdujący się około 100 metrów do Dojo-Gen. Jest wykonany w podobny sposób co samo Dojo jednak jest znacznie mniejsze, o wymiarach 20x15x10x. Z dachu wystaje ceglany komin, który wypuszcza z siebie różnego koloru dym prawie, że 24h na dobę. Zamiast drzwi, mamy papierową zasłonę na szynach w japońskim klimacie. Nad nim wisi drewniana tabliczka z banerem w kształcie parującej herbaty w kubku.
Wnętrze herbaciarni jest niewielkie, lecz ładnie przystrojone. Podłoga jest wykonana z wiśniowych desek. Są tu dwa niskie stoliki z wygodnymi puchowymi poduszkami do siedzenia, lada z czterema siedzeniami i urocze przystrojone bambusy pod oknem w dużych, kolorowych wazach.


W tym miejscu można zakupić magiczną herbatę, którego składniki zebrane zostały przez graczy. Nowe herbaty będą pojawiać się po każdej wykonanej misji - "Herbatce". Do tematu można wstąpić mając wolny choć jeden slot do odpisów, podobnie jak ze sklepem magicznym. Herbatę można wypić na miejscu lub też wziąć na wynos(za dopłatą 500 klejnotów). Pod spodem będzie aktualny spis herbat do zakupu. Warto dodać, że jest wciąż to miejsce fabularne w którym można odpocząć, spotkać nowe osoby i miło spędzić czas. Co trzeci klient otrzymuje specjalny i niepowtarzalny prezent.

Herbaciarnia skupuję także rzadkie i niezwykłe rośliny, które mogą nadawać się do produkcji herbaty. Spowoduje to ewentualne powstanie nowych magicznych herbat oraz pieniądze dla oferujących zioła i nie tylko. Zapraszamy chętnych!

Herbaty:

"Oddech Gór" - 8.000 klejnotów
Opis:
Liczba porcji: 8

"Bezpieczny Sopel" - 20.000 klejnotów
Opis:
Liczba porcji: 3

"Miłosna Podróż" - 80.000 klejnotów
Opis:
Liczba porcji: 1

"Lliany Zew" - 35.000 klejnotów
Opis:
Liczba porcji: 2

"Czerwony Przypływ" - 12.500 klejnotów
Opis:
Liczba porcji: 10


Ostatnio zmieniony przez Lindow dnia Wto Gru 18 2018, 19:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
https://ftpm.forumpolish.com/t4699-rzeczy#97852 https://ftpm.forumpolish.com/t4664-lindow-amamiya
Grace Firs


Grace Firs


Liczba postów : 22
Dołączył/a : 12/12/2015

Herbaciarnia Empty
PisanieTemat: Re: Herbaciarnia   Herbaciarnia EmptySob Gru 15 2018, 23:38

Dżemik nigdy się nie mylił. Zawsze wiedział, gdzie znajduje się najlepsze miejsce na odpoczynek, gdzie ukryły się słodkie ciasteczka Matta oraz gdzie nie wchodzić, jeżeli chciało się uniknąć nieprzyjemnych panów, którym daleko było do zostania kolejnym Idolem Fiore x802. Mimo to nie rozumiała, dlaczego Dżemik uznał, że najlepszym miejscem, by teraz być, był niewielki drewniany domek daleeeeeeeeeeeeko od gildii czy w ogóle terenów północnych. Po pewnym czasie nawet sama Grace straciła orientacje, zdając się na instynkt dzielnego prosiaczka. Czasem było ciężko, bo wyżywienie siebie, pana Rattora i Dżemika było wymagające, ale musiała dać radę! Dlatego też, gdy dotarła w progi herbaciarni wyglądała jak siedem nieszczęść i nawet jej magia nie była w stanie uratować jej wyglądu! Te postrzępione rękawy, gałązki w potarganych włosach i blada cera! Była jednak pewna, że jej dzielni towarzysze przechodzili to gorzej!
- Halo? Jest ktoś w środku? - zapytała wchodząc do herbaciarni, starając się wytrzeć swoje ubłocone buciki dokładnie zanim postawiła krok na drewnianej posadzce, ale jakkolwiek bardzo chciałaby pomóc w sprzątaniu, nie potrafiła kontrolować swojego najdzielniejszego Dżemiczka! Toteż piękne raciczki odbiły się na drewnie, podczas gdy świnka zwiedzała wnętrze.
Powrót do góry Go down
https://ftpm.forumpolish.com/t3167-grace-firs https://ftpm.forumpolish.com/t4375-fakty-o-grace-firs-vol-01
Lindow


Lindow


Liczba postów : 415
Dołączył/a : 21/08/2013
Skąd : Z wyspy solą oraz żelazem płynącej

Herbaciarnia Empty
PisanieTemat: Re: Herbaciarnia   Herbaciarnia EmptyWto Gru 18 2018, 19:15

MG


Dziewczynka od razu po wejściu napotkała się z przyjemną i delikatną ścianą zapachów. Z pod okna wydobywał się zapach wiśniowego kadzidła, zza zasłona za ladą wydobywały się przeróżne kojące nos zapachy. Ciężko stwierdzić było jej stwierdzić co dokładnie wpadało jej do nozdrzy, jednak zdolny Dżemik rozpoznał zapachy bagiennych róż oraz górskich śniegomrózek. Chrumknął on do Grace jakby chciał opowiedzieć o tych smacznych zapaszkach. Świnka najwyraźniej była świetnym specjalistą w sprawach zapachowych.
W pomieszczeniu znajdowały się dwie osoby. Ładnie ubrana w turkusową sukienkę z srebrnymi ornamentami dziewczyna o zapiętych w kok czarnych włosach i o azjatyckiej urodzie. Stała za ladą i ukłoniła się grzecznie na wejście czarodziejki. Drugą postacią był młody chłopak ubrany w białe kimono o marchewkowych krótkich włosach i mocno wymalowanych na czarno powiekami. Siedział on przy jednym ze stolików gapiąc się na postawioną na środku świeczkę, zmęczonym spojrzeniem. W obu dłoniach trzymał bambusowy kubek z herbatą.
- Witamy w herbaciarni Mistrza Isamu w czym mogę Ci pomóc panienko? - Kobieta odezwała się uprzejmie podchodząc przed ladę i pochylając się do Grace. Miała nietypowy akcent, mocno urywający spółgłoski, jednak miała bardzo ciepły głos więc nadrabiała tym. Zerkała też co chwila na prosiaka, jednak nie komentowała póki co.
Powrót do góry Go down
https://ftpm.forumpolish.com/t4699-rzeczy#97852 https://ftpm.forumpolish.com/t4664-lindow-amamiya
Grace Firs


Grace Firs


Liczba postów : 22
Dołączył/a : 12/12/2015

Herbaciarnia Empty
PisanieTemat: Re: Herbaciarnia   Herbaciarnia EmptySro Gru 26 2018, 23:29

Przyjemne, słodkie zapachy wypełniły jej nosek, wprawiając ją w niesamowicie przyjazny nastrój. Ostatnio jedyne, co czuła, to zapach liści, ziemi i zbliżającej się jesieni, więc była to niesamowicie przyjemna odmiana dla zmęczonej podróżniczki. Aż jej twarz sama z siebie rozbłysła w zadowolonym uśmiechu. Z kolei Dżemik rozkoszował się tymi cudownymi zapachami na zupełnie innym poziomie, rozróżniając te subtelne aromaty i nawet spowalniając swój szaleńczym pęd do spokojnego kroku, ograniczając zabłocone elementy podłogi do minimum. Po chwili poszukiwań i energicznego obwąchiwania wszystkich zakamarków, Dżemik znalazł jakieś wygodne miejsce i położył się na boku, najwidoczniej szczęśliwy i oczekujący przekąsek, by dopełnić jego błogi odpoczynek.
Tymczasem podeszła do niej naprawdę prześliczna pani, ubrana w piękną sukienkę. Oczy Grace rozbłysły niczym miliony gwiazdek, gdy obserwowała kobietę, a z każdą chwilą zachwyt młodej czarodziejki rósł i niemalże stawała na placach, byle tylko być bliżej tej przepięknej istoty. Jej głos też był prześliczny! Ojejku! Czy ta pani była... idolką? Nie, niemożliwe, nigdy o niej nie słyszała! Mimo wszystko zachwyt, który czuła, szybko zamienił się zmieszanie, bo przecież nie prezentowała się odpowiednio, by stać przed taką panią! Zmieszana, szybko wyciągnęła wszystkie listki i gałązki, które zaplątały się w jej włosy, próbując je jakoś ułożyć oraz otrzepała swoje ubranie, próbując naprawić swój nieco mizerny wygląd.
- Och... Umm... Ja... - spróbowała wydukać z siebie cokolwiek, jednak nie do końca wiedziała, co powinna powiedzieć. Sięgnęła do swojego portfelika, chcąc sprawdzić, czy ma chociaż jakieś drobne, by chociaż dać Dżemikowi i Panu Rattorowi coś do przekąszenia, ale znalazła tylko kilka guziczków. Jej samej również zaburczało w brzuszku. Nie, nie może się prezentować tak źle takiej pięknej pani! Skłoniła się przed nią grzecznie. - Przepraszam, że nachodzę! Nazywam się Grace Firs i jestem czarodziejką z Lamia Scale. Zgubiłam się w... drodze z północy i nie wiem, gdzie się teraz znajduję. Czy mogłaby mi pani powiedzieć, gdzie jestem i gdzie znajdę najbliższe miasto? Myślę, że powinnam wrócić do gildii, ale najpierw powinnam wiedzieć, gdzie jestem, prawda? - uśmiechnęła się optymistycznie do pięknej pani. - Nie chcę sprawiać kłopotu, przepraszam za Dżemika, ale to tylko świnka! Posprzątam po nim, tylko proszę go nie wyrzucać, ma za sobą długą drogę i na pewno jest zmęczony! - dodała już nieco pewniej i prosząco, widząc spojrzenie kobiety w stronę jej ukochanej świnki. Co prawda była zmęczona, ale Dżemik i Pan Rattor mieli pierwszeństwo!
Powrót do góry Go down
https://ftpm.forumpolish.com/t3167-grace-firs https://ftpm.forumpolish.com/t4375-fakty-o-grace-firs-vol-01
Lindow


Lindow


Liczba postów : 415
Dołączył/a : 21/08/2013
Skąd : Z wyspy solą oraz żelazem płynącej

Herbaciarnia Empty
PisanieTemat: Re: Herbaciarnia   Herbaciarnia EmptySro Sty 16 2019, 21:14

MG


- Miło mi cię poznać Grace. Na mnie mówią Asu. Też możesz do mnie tak mówić. Jak już mówiłam, jesteś w herbaciarni Mistrza Isamu, gdzie tuż obok znajduje się jego Dojo. Niedaleko stąd znajduje się jeden z głównych traktów, jeśli będziesz nim podążać z pewnością dojdziesz do miasta. Jeśli jednak mogę coś zasugerować to proponuje panience zostać tu by odpocząć przed podróżą. Proszę sobie usiąść, przyniosę coś dla ciebie i twojego towarzysza. - Kobieta mówiła powoli i wyraźne. Starała się wypowiadać słowa w jak najmniej kaleczący przez swój akcent sposób i robiła to w bardzo efektywny sposób, gdyż jej głos posiadał piękną barwę.
Wyprostowała się i zniknęła na jakiś czas za zasłoną. W między czasie Grace zauważyła, że marchewkowo-włosy jegomość patrzy na nią zmęczonym spojrzeniem. Kiedy ich spojrzenia się napotkały ten mrugnął powoli i westchnął przeciągle. Odłożył swój nietknięty kubek na stolik, podniósł się nieśpiesznie na nogi i powolnymi krokami ruszył w kierunku wyjścia. Zanim jednak wyszedł odwrócił się jeszcze do dziewczyny, spojrzał na jej sweterek, potem z powrotem nawiązał z nią kontakt wzrokowy, podniósł rękę do góry(wszystko czyniąc nad wyraz wolno) by na koniec pokazać jej kciuk do góry. Po okazaniu aprobaty do prawdopodobnie kucyka wyszedł.
Asu wróciła do pomieszczenia z drewnianą miską z ciepłą wodą, czystym białym ręcznikiem oraz szmatką materiałową. Położyła te rzeczy koło stolika przy którym rozsiadła się czarodziejka i uśmiechnęła się delikatnie jakby nie chciała by na jej twarzy pojawiło się zbyt wiele zmarszczek, które popsuły by jej gładką cerę.
- Ciepła woda i ręcznik dla ciebie, a szmatka dla twojego zwierzęcia. Może tutaj przebywać, ale musisz dbać by nie nabroił za bardzo, zgoda?
Spojrzała się na pusty stolik i zmrużyła brwi. Podniosła pełny kubek herbaty i odłożyła go na ladzie, w między czasie spoglądając przez okno. Ewidentnie wyglądała za kimś.
- Powiedz mi panienko, czy kiedykolwiek spotkałaś albo słyszałaś o Mistrzu Isamu? - Zapytała się wracając spojrzeniem do niej, pozwalając sobie ponownie na uśmiech.
Powrót do góry Go down
https://ftpm.forumpolish.com/t4699-rzeczy#97852 https://ftpm.forumpolish.com/t4664-lindow-amamiya
Sponsored content





Herbaciarnia Empty
PisanieTemat: Re: Herbaciarnia   Herbaciarnia Empty

Powrót do góry Go down
 
Herbaciarnia
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Herbaciarnia "Zielony Smok"

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: 
Off-top
 :: Archiwum :: ARCHIWUM ŚWIATA :: Wschodnie Fiore :: Inne tereny :: Dojo-Gen
-




Reklama
Poniżej znajdują się buttony for, z którymi obecnie prowadzimy wymianę. W celu nawiązania współpracy zachęca się do odwiedzenia pierw tematu z regulaminem wedle którego wymiany prowadzimy, a następnie do zgłoszenia się w tym temacie. Nasze buttony oraz bannery znajdują się zaś w tym miejscu.
BlackButlerVampire KnightSnMHogwartDreamDragonstKról LewDeathly Hallowswww.zmiennoksztaltni.wxv.plRainbow RPGEclipseRe:Startover-undertaleBleach OtherWorldThe Original DiariesFort Florence
Layout autorstwa Frederici.
Forum czerpie z mangi "Fairy Tail" autorstwa Hiro Mashimy oraz kreatywności użytkowników. Wszystkie materiały umieszczone na forum stają się automatycznie własnością jego jak i autorów. Dla poszanowania Naszej pracy uprasza się o nie kopiowanie treści postów oraz kodów bez uprzedniej zgody właścicieli.