facebook
menu
Regulamin Poradnik dla nowych Magia Umiejętności Wizerunki Władza Spis przedmiotów Misje Wzór Karty Postaci Wymiana
mapa
HargeonAkane ResortHosenkaMagnoliaWschodni LasOshibanaOnibusCloverOakEraScaterCrocusArtailShirotsumeHakobeZoriPółnocne PustkowiaCalthaLuteaRuinyInne Tereny ZachodnieGalunaTenrouPozostałe KrajeMorza i Oceany
menu
Frederica
Heisher
Finny
Corinne
Diangen
Karuna
Gumiś
Pheam
AIDS
Ejji
Ezra
Abri
Torashiro
Pyza
Noya
Kiara
Reschehedera
Kei
King Asthor
Staruch
Samael
Niya
Misje, walki, eventy i inne

IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Misje, walki, eventy i inne

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

Mag klasy 0

avatar


Imię i nazwisko : Wielki Kot.
Wiek : Tyle, ile Uniwersum.
Wzrost/waga : Kocia.
Rodzaj magii : Panel Administracyjny.
Gildia : Gildia Administracyjna.
Staż w gildii : Od zawsze.
Liczba postów : 1109
Dołączył/a : 10/08/2012

PisanieTemat: Misje, walki, eventy i inne   Wto Sie 14 2012, 17:36
Na forum istnieje kilka sposobów na zdobycie doświadczenia oraz trochę grosza. Poniżej przedstawiono wszystkie z nich wraz z krótką charakterystyką.

Spis Treści
1. Misje
2. Zdarzenia fabularne
3. Walki
4. Eventy

1. Misje
Misje to główne źródło zarobku. Przyjmują je magowie, wykonując mniej lub bardziej niebezpieczne zadania, oczekując potem za nie nagrody pieniężnej. Misje dzielą się na kilka rodzajów i w zależności od trudności jest za nie mniejszy lub większy zarobek.

Wprowadzające- Misje dostępne tylko dla nowych użytkowników (nie postaci!). Może to być ich pierwsza misja. Misja wprowadzająca poziomem odpowiada łatwej, jednak jej głównym celem jest przysposobienie gracza z fabułą forum. Nagroda adekwatna do poziomu łatwego.

Łatwe [Ł]- przynieś, podaj, pozamiataj, w czasie wolnym idź połataj... Czyli typowe misje nie wymagające większych zdolności do walki.
Nagroda: od 5.000 do 10.000 klejnotów

Normalne [N]- już trudniejsze, polegające na zdobyciu mało znaczącego obiektu, pokonaniu kogoś, znalezieniu jakiegoś badziewia...
Nagroda: 11.000 do 20.000  klejnotów

Trudne [T]- tutaj mamy już do czynienia z wyszkolonym przeciwnikiem lub przeciwnikami. Ukończenie takiej misji to nie lada wyzwanie, nawet dla naprawdę dobrego maga. Oprócz rzucania zaklęciami na lewo i prawo, trzeba wykazać się pomysłowością i sprytem.
Nagroda: 20.000 do 40.000  klejnotów

Bardzo Trudne [BT]- zginięcie już na samym początku nie wymaga niewiadomo jak głupich akcji. Tylko nieliczni je kończą. Przeciwnikami są z reguły mistrzowie w swoim fachu, a nawet nie raz mistrzowie mniej znanych gildii.
Nagroda: 40.000 do 80.000  klejnotów

Nie ma co prawda obowiązkowej przerwy między misjami, jednak MG ma prawo ze względu na wydarzenia zaistniałe na misji odesłać postać gracza do szpitala na określony czas.

Poziom misji może się zmienić w trakcie jej prowadzenia, zależnie od poczynań graczy i opinii MG na temat jej dalszego przebiegu.

Istnieją misje offtopowe- będąc na takiej misji, można być równocześnie na fabule lub evencie. Nie można jednak być na dwóch misjach naraz- innymi słowy, misja offtopowa lub zwykła misja.

PD za misje mogą być różne w zależności od poziomu, czasu trwania, odgrywania postaci czy osiągnięć gracza, istnieje jednak próg minimalny wynoszący:
Łatwe misje - 10 PD
Normalne misje - 20 PD
Trudne misje - 35 PD
Bardzo trudne misje - 50 PD
Jest to minimalna ilość PD jaką gracz MUSI uzyskać za WYKONANIE misji. Jedynym wyjątkiem od tej sytuacji, jest sytuacja w której gracz wyraźnie nie odpisuje, jego posty są poniżej pewnego poziomu i gracz widocznie nie robi zupełnie nic, co sprawiałoby by zasługiwał nawet na to.

2. Zdarzenia fabularne
Zdarzenia fabularne mają swoje miejsce, jak nazwa wskazuje, na fabule. Powstają głównie z inicjatywy samych graczy, a udział w nich biorą nie tylko oni, ale także NPC kierowani przez MG. Zdarzenia te mogą także rozegrać się pomiędzy jednym graczem (lub kilkoma) a MG i mają na celu osiągnięcie jakiegoś wyniku.
Przykładem takiego zdarzenia fabularnego może być napad złych magów na sklep w Magnolii oraz próba obrony sklepu przez przypadkowych przechodniów. Wszystko jest zainscenizowane przez graczy, jednak końcowy wynik pozostaje osądowi MG.

3. Walki
Walki, jak to walki, polegają na zmierzeniu swoich sił przeciwko wybranemu przeciwnikowi. Wyróżniamy cztery podstawowe typy walk:
Fabularna Arena Offtopowa - specjalny dział, który został utworzony w Altair. Sporych rozmiarów budynek, w którym znajdują się 3 areny do celów sparingowych. Każda posiada możliwość wygenerowania losowego pola walki oraz lacrymy zabezpieczające, które strzegą przed śmiercią i poważniejszymi obrażeniami, zastępując prawdziwe rany czymś na kształt iluzji otrzymania ich. Oznacza to tyle, że dla postaci walki są realne, a relacje i wspomnienia przechodzą na fabułę, jednak uszczerbek na zdrowiu postaci jest zminimalizowany. Wstęp na arenę kosztuje 3.000 klejnotów od osoby. W przypadku chęci udziału należy zgłosić się do jednego z MG - Finny, Ejji, Silas Wingates.
Fabularne sędziowane przez Mistrza- odbywają się na fabule, więc urazy podczas nich poniesione mogą trwale okaleczyć naszą postać. Nad przebiegiem czuwa Mistrz, który osądza wszystkie akcje. Przyznawane są za nie PD.
Fabularne niesędziowane- odbywają się na fabule na podstawie umowy między dwoma graczami. Nie wymagają interwencji MG, ale nie są za nie przyznawane żadne PD.

4. Eventy
Eventy są to wyjątkowe zdarzenia, które często mają duży wpływ na fabułę forum. By event się odbył, musi zostać wcześniej ogłoszony w odpowiednim dziale. Często by w nim wystąpić, trzeba się zapisać. Nagrody mogą być różne lub może ich w ogóle nie być.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Misje, walki, eventy i inne
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Prolog :: Encyklopedia :: Awanse i Umiejętności-
BlackButlerVampire KnightSnMHogwartDreamDragonstKról LewDeathly Hallowswww.zmiennoksztaltni.wxv.pl