Mówiąc prosto wszystko czym możemy w danej chwili zadać przeciwnikowi rany fizyczne od obuchowych po sieczne. Rzecz jasna my nie skupimy się na tych prowizorycznych tylko na kilku przedstawicielach tych typowych przedstawicieli broni. Typowych bo zakładam ze jak ktoś bierze sobie kupuje nadziaka albo jitte to ma pojęcie co to za broń.
Miecz – Rzecz którą kocha każdy z nas, kawałek zimnej stali w dłoni, ale nie wielu wie z czego składa się miecz ani nawet jak je dzielimy. Otóż podział jest prosty są jedno, dwu i półtora ręczne a także jedno i dwu sieczne. Tak jak pierwszy podział jasno mówi co i jak tak z drugim nieco inaczej bo nie każdy musi wiedzieć o co chodzi. Jedno lub dwu sieczna odnosi się do głowni, a dokładniej do tego którą stroną możemy zranić przeciwnika. Jednosieczna broń rani tylko jedną stroną dwusieczna obiema. Budowa miecza przedstawiona w skrócie to rękojeść za którą trzymamy, głownia którą kroimy przeciwników dzieląca się na ostrze(ta ostra część) i płaz( ta płaska po bokach), miecz zaś trzymamy w POCHWIE a nie w kaburze… Garda jest to element oddzielający rękojeść od głowni.
Katana – Miecz japoński, różni się od typowego tym że głownia najczęściej jest jednosieczna i delikatnie wygięta tworząc coś na kształt łuku. Budowa katany: Od dołu mamy kashire jest to element znajdujący się u dołu rękojeści zazwyczaj zelazny z różnymi zdobieniami, sznurkami czy innymi takimi. Rękojeść katany to tsuka wykonana najczęściej z miedzi lub drewna, pokryta skórą rekina lub manty a następnie taśmą „i to”, następnie mamy tsubę, jest to ozdobna garda najczęściej wykonana z miedzi. Głownia katany jest wykonana z japońskiej stali a stylów hartowania jej jest wiele w tym szpicu(czubek miecza) jest kilka dodatkowych. Pochwa katany zaś to Saya. Wykonana z drewna rzadziej z metalu i pokrywana lakiem często ma różne zdobienia. U dołu Sayi znajduje się kojiri to ozdobny metalowy element znajdujący się na końcu sayi. Bronią podobną do katany jest wakizashi i daikatana(no-dachi) różnica jest głównie w wielkości głowni. W Wakizashi jest to poniżej 60cm, no-dachi zaś wraz z rękojeścią ma nie mniej niż 120cm.
Łuk i kusza – Czym różnią się te dwie bronie? Otóż łuk wykorzystuje jedynie siłę mięśni a kusza mechanizmy co skutkuje siłą (wyższa u kuszy) jak i szybkostrzelnością(lepsza w łuku). Pociski kuszy to bełty które są mniejsze i cięższe od strzał oraz zadają uszkodzenia obuchowo kłute zaś strzały łuku typowo kłute i składają się z grotu, trzonu i lotki(w kuszach rzadko).
Trucizny – To także można zaliczyć do broni aczkolwiek jest ona dość nietypowa. Przy tworzeniu trucizny należy skupić się na kilku kwestiach takich jak stan skupienia (stały, ciekły, gazowy) czy też sposób zatrucia(kontakt z ciałem, przez oddychanie itd.).
Rodzajów broni istnieje dużo więcej ich podział także jest różnorodny bynajmniej przy kupowaniu jakiejkolwiek skupcie się na tym by daną broń znać i umieć się nią posługiwać bo opisać walkę mieczem jest łatwo, opisać walkę urumi to już sztuka.
Klasyfikacja broni:Umiejętności władania bronią na forum mamy kilka. Często jednak zdarza się, że przypisanie danej broni do danej umiejętności jest trudne i sprawia wiele problemów. By to ułatwić w tym punkcie mniej więcej przedstawiony zostanie podział.
Szermierz: Prawdopodobnie najłatwiejsza w sklasyfikowaniu grupa. Zaliczają się do niej wszystkiego rodzaju miecze i większość broni siecznych.
Berserk: Pod tę umiejętność podpadają wszystkie bronie zadające obrażenia obuchowe lub obuchowo-sieczne o drzewcu za krótkim by przypisać ów bronie do broni drzewcowych. Przedstawicielami tej gruby są:
-Pałki
-Jitte
-Maczugi
-Buzdygany
-Morgenszterny
-Młoty bojowe
-Nadziaki
-Topory
-Bełty
etc.
Mnich: Do tej umiejki zaliczamy wszelkie bronie drzewcowe. Tj. bronie osadzone na długim kiju. Bądź, będące po prostu długim kijem, a także bronie posiadające drzewce, a nie pasujące do poprzednich dwóch grup.
- Kije
- Patyki
- Kosy bojowe
- Kopia
- Włócznia
- Naginata
- Kusarigama
Ninja: Ten pan ma dość proste zadanie, właściciel takiej umiejki, potrafi bezbłędnie władać bronią miotaną. Od Shurikenów, przez noże do rzucania, na granatach kończąc.
Łucznik: Jak wyżej sprawa jest prosta i polega na obsłudze i używania broni dystansowej białej, do której użycia wykorzystujemy nie tylko mięśnie ramion ale też różnego rodzaju mechanizmy czy siły fizyczne.
Strzelec: Pozwala na korzystanie z broni dystansowej - prochowej.
/Opis by Baek