HargeonAkane ResortHosenkaMagnoliaWschodni LasOshibanaOnibusCloverOakEraScaterCrocusArtailShirotsumeHakobeZoriPółnocne PustkowiaCalthaLuteaRuinyInne Tereny ZachodnieGalunaTenrouPozostałe KrajeMorza i Oceany
I've never seen a decent person among those who say they're going to save the world while forsaking the people around them. Those types of men are always so intoxicated by thier own hollow dreams that they call every little thing in front of them trivial.
FAIRY TAIL PATH MAGICIAN
Pod Dziurawym Kuflem
 

Share
 

 Pod Dziurawym Kuflem

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Frederica

Wytrwała Pierepałka

Frederica


Liczba postów : 2920
Dołączył/a : 14/02/2014

Pod Dziurawym Kuflem Empty
PisanieTemat: Pod Dziurawym Kuflem   Pod Dziurawym Kuflem EmptyPon Sty 06 2020, 16:17

Karczma umieszczona niemal w samym centrum żywej Lambdy. Na pierwszy rzut oka widać, że nie jest to jakaś pierwsza lepsza speluna - jest tu nad wyraz czysto i jasno. Przed wejściem rzecz jasna znajduje się szyld, do którego przymocowany jest ów przedziurawiony kufel. Główna salka ma kształt prostokąta, na którego końcu znajduje się lada, a za nią - starszy barman nalewający gościom piwa lub coś bardziej wyszukanego. Za nim na półkach znajdują się przeróżne trunki, od wódki przez whisky i rum, a na winach kończąc. Dwie niewielkie beczułki z dozownikiem znajdują się na ladzie, a kilka większych przy wejściu na zaplecze. Można jednak przypuszczać, że przybytek w zapasie ma ich więcej. Na jednej znajduje się nawet napis "Miód pitny", który zapewne ma odznaczyć ją od reszty z inną zawartością. Przy lewej ścianie znajduje się niewielka alkowa z dużym kominkiem, zaś na przeciwległej ścianie znajduje się niewielka czaszka czegoś, co mogło być kotem z bardo dużymi, nieproporcjonalnie wielkimi i rozłożystymi rogami zajmującymi niemal całą, wielką kamienną ścianę. Tuż pod nią, na drewnianym podeście, znajdowała się scena dla orkiestry i innych artystów. Podłoga wyłożona jest deskami. Kominek oraz część przy ladzie obłożona jest na ścianach również kamieniem, zaś cała reszta złożona jest z drewna. Po stronie z kominkiem, tuż za alkową, znajdują się schody na półpiętro, gdzie zapewne podróżni mogą wynająć pokoje na kilka nocy.

~~~~

Przed wysokim, piętrowym budynkiem znajdował się ładny i zadbany kamienny placyk wraz z ogrodem piwnym. Było to pierwsze miejsce, przez które trzeba było przebrnąć, by dostać się do środka. O tej porze był już tutaj lekki tłok, jednak przeciśnięcie się nie było aż tak problematyczne. Ciągły ruch w obie strony sprawił, że starczyło tylko poruszać się po właściwej stronie. Nic nie dało się jednak zrobić z gwarą wokół, która zwykła towarzyszyć miejscom opływających w alkohol.
- Eduardo! Dobrze wiesz, że nie musisz tego robić! Zostań w domu, razem coś wymyślimy! - jakaś kobieta zawodziła trzymając kurczowo ów Eduardo za rękę.
- Nie, Anabell. Potrzebujemy tych pieniędzy. Nie możemy więcej zwlekać. - odrzekł spokojny, i rzeczowym tonem wyrywając się niewieście i wchodząc do środka, tę zostawiając chlipiącą przed wejściem. W środku unosił się zapach pieczeni oraz alkoholu przytłaczający wszystko inne. Muzyka przeplatała się z dźwiękiem rozmów i śmiechem osób, zajmujących stoliki oraz miejsca przy ladzie. Widać jednak było, że kilka miejsc jest jeszcze wolnych, chociaż nie wiadomo na jak długo. Wokół krzątały się młode kobiety w fartuchach oraz tacami z napitkiem oraz jedzeniem nie zatrzymując się przy nikim na dłużej, niż to konieczne. Dziurawy Kufel Dziurawym Kuflem, ale w sumie to kogo mieli tutaj szukać w sprawie informacji?

_________________

Pod Dziurawym Kuflem UtyLdKF
Powrót do góry Go down
http://ftpm.forumpolish.com/t4675-tobolek-fretki#97655 http://ftpm.forumpolish.com/t4652-frederica-kikuta http://ftpm.forumpolish.com/t4677-there-s-something-odd-about-that-place#97660 Online
Lindow


Lindow


Liczba postów : 400
Dołączył/a : 21/08/2013
Skąd : Z wyspy solą oraz żelazem płynącej

Pod Dziurawym Kuflem Empty
PisanieTemat: Re: Pod Dziurawym Kuflem   Pod Dziurawym Kuflem EmptyPon Sty 06 2020, 17:09

- Tłoczno. - Skomentował krótko stając na placyku i przyglądając się karczmie. Jedną ręką trzymał w kieszeni, gdzie znajdowały się spinki. Drugą zaś drapał się niezadowolony po policzku, zastanawiając się czy przypadkiem nie poczekać, aż ten tłum się nieco poluzuje. Jednak równie dobrze, mogłoby się pojawić jeszcze więcej osób i tylko utrudnić im załatwienie sprawy z tym całym przetrwaniem na statku. Bo jakoś trzeba było się zgłosić lub zapisać u... kogoś. Skończywszy kompulsywnie drapać swój policzek przejechał po nim opuszkami dłoni. Poczuł drobny zawód nie mogąc wyczuć na niej zarostu. Odkąd przyjął tą formę na jego twarzy nie rosło żadne owłosienie. Trochę za tym tęsknił.
- Chyba musimy pójść w ślady Eduardo. Wchodzimy, uważaj na kieszonkowców. Te szuje uwielbiają taki tłok. - Poinformował Ejjiego, a następnie złapał pod pachę Lazurka by mu się nie zgubił w tym tłumie i wbił do środka, jak najszybciej zajmując wolne miejsce i obserwując tego całego Eduarda gdzie się wybiera. Może on wiedział do kogo trzeba zagadać.
Powrót do góry Go down
http://ftpm.forumpolish.com/t4699-rzeczy#97852 http://ftpm.forumpolish.com/t4664-lindow-amamiya Online
Ejji

#911 Widmo

Ejji


Liczba postów : 2201
Dołączył/a : 26/12/2014

Pod Dziurawym Kuflem Empty
PisanieTemat: Re: Pod Dziurawym Kuflem   Pod Dziurawym Kuflem EmptyPon Sty 06 2020, 22:39

Tłok w karczmie nie wydawał się Ejjiemu niczym dziwnym. Chłopak spodziewał się, że dość dużo osób zbierze się w miejscu gdzie oferowano orble za tygodniowy pobyt na jakimś okręcie. Choć nie wszyscy obecni tam musieli być zainteresowani tą misją. Trzeba było więc znaleźć kogoś odpowiedniego, kto by coś wiedział.
- Niechby tylko któryś spróbował coś ukraść... Wtedy rękawiczki mogliby już jedynie nosić na stopach - odparł Lindowowi, zastukawszy palcami w rękojeści swych mieczyków. Zresztą i tak Ejji nie posiadał pieniędzy, z których warto byłoby go okradać. Gdyby je miał, pewnie nie byłoby go tutaj.
- Tak. Powinniśmy pójść za Eduardo... Chociaż może to się powinno odmieniać za Eduardem? Ehh... Bez różnicy - rzekł Ejji i tak jak Lindow poszedł za chłopakiem, tak Ejji podążył za Lindowem, rozglądając się póki co po innych osobach, by mniej więcej upewnić się ile było ich w sprawie zadania, a ilu to tylko przypadkowi klienci, którzy nic o zleceniu nie wiedzieli.
Powrót do góry Go down
http://ftpm.forumpolish.com/t4681-kieszenie-eziego#97687 http://ftpm.forumpolish.com/t4655-edzy-lajtmun http://ftpm.forumpolish.com/t4682-dziennik-pokladowy-tylko-kurza-stopa-gdzie-jest-moj-okret#97688
Irina


Irina


Liczba postów : 198
Dołączył/a : 13/02/2016

Pod Dziurawym Kuflem Empty
PisanieTemat: Re: Pod Dziurawym Kuflem   Pod Dziurawym Kuflem EmptySro Sty 08 2020, 20:52

Karczma duża, to i też kątów dla odludzi było w niej dużo. Zakapturzona, w swoim ciemnym karminowym płaszczu usiadła przy kominku, jak najdalej od orkiestry. Nie przepadała za dźwiękami muzyki, zwłaszcza że całe otoczenie, zarówno karczma jak i muzyka nie przyprawiały ją w dobry humor. Dlatego starała się to ignorować i spod płaszcza nasłuchiwać jakichkolwiek informacji o okręcie. Ulotka dużo nie mówiła, do kogo się zgłosić, czy jak, czy trzeba gdzieś podpisać, więc dziewczyna cierpliwie obserwowała wnętrze. Tylko trochę gorąco w tym płaszczu...
Po nieokreślonej w długości trwania chwili do karczmy z dość dużym rozgłosem wszedł mężczyzna. Gdzieś zza drzwi było słychać kobietę, za nim weszły jeszcze dwie osoby. Zmierzyła ich wzrokiem spod kaptura. Czyżby w końcu?
Powrót do góry Go down
http://ftpm.forumpolish.com/t4704-sakiewka#97896 http://ftpm.forumpolish.com/t4657p15-irina?nid=41#97894
Frederica

Wytrwała Pierepałka

Frederica


Liczba postów : 2920
Dołączył/a : 14/02/2014

Pod Dziurawym Kuflem Empty
PisanieTemat: Re: Pod Dziurawym Kuflem   Pod Dziurawym Kuflem EmptySob Sty 11 2020, 11:01

MG

Z jakiegoś powodu podążenie za mężczyzna wydało się być lepszym rozwiązaniem niż zdobycie informacji na własną rękę. Nawet Irina wolała poczekać, aż ktoś pierwszy wejdzie do karczmy rozpytując o statek niż rzucać się w oczy. Eduardo podążył prosto przez salę mijając Irinę, która siedziała przy kominku, niestety w pewnej odległości od lady. Ejji i Lindow kilka razy zdążyli zgubić go z oczu przez tłum wokół, jednak jego mało skomplikowana trasa sprawiła, że równie szybko go też wśród tego tłumu odnaleźli.
- Ja w sprawie Królowej Marii. - rzucił do barmana wyciągając z kieszeni spodni pomięte ogłoszenie. Barman nawet nie spojrzał na kartkę papieru, zaś rozmowy w karczmie na moment zamilkły. Wszystkie spojrzenia spoczęły na biednym Eduardo, któremu barman nalał kufel ciemnego piwa.
- Pokój numer dwa. Zapukaj nim wejdziesz. - odpowiedział spokojnie wskazując głową na schody na piętro. Eduardo chwycił kufel, upił połowę przed ruszeniem na górę wraz z trunkiem po czym zniknął na piętrze. Tak jak Ejji i Lindow podążający za mężczyzną dali radę usłyszeć pytanie, tak Irina siedząca dalej dała radę wychwycić jedynie odpowiedź barmana. Szepty ludzi wokół jednak zdawały się sugerować, że rozchodzi się o tajemniczy okręt.

_________________

Pod Dziurawym Kuflem UtyLdKF
Powrót do góry Go down
http://ftpm.forumpolish.com/t4675-tobolek-fretki#97655 http://ftpm.forumpolish.com/t4652-frederica-kikuta http://ftpm.forumpolish.com/t4677-there-s-something-odd-about-that-place#97660 Online
Lindow


Lindow


Liczba postów : 400
Dołączył/a : 21/08/2013
Skąd : Z wyspy solą oraz żelazem płynącej

Pod Dziurawym Kuflem Empty
PisanieTemat: Re: Pod Dziurawym Kuflem   Pod Dziurawym Kuflem EmptyPon Sty 13 2020, 13:32

Bingo. - Powiedział sam do siebie słysząc jak Eduardo pyta o ten cały nawiedzony statek. Śledzenie go było dobrym pomysłem. Jedynie do zastanowienia pozostała reakcja ludzi w karczmie. Czyżby temat był aż tak interesujący, że wszyscy w jednym momencie zrezygnowali ze swoich rozmów słysząc o tej Królowej? Ogłoszenie mówiło o przetrwanie na statku co sugerowałoby, że warunki do życia tam musiały być niebezpieczne. Ze względu na magie? Tego co zamieszkuje statek? Zwierzęta, upiory? Może nawet coś gorszego czego nie można było logicznie wytłumaczyć. Cokolwiek to było, widać było po twarzach zgromadzonych, że wzbudzało to w nich niepokój. Czy w takim razie sami powinni być zaniepokojeni? Za dużo pytań, za mało odpowiedzi jak zwykle.
Lindow poprawił na ręku swoją bransoletkę z Czarnego Kła upewniając się, że nikt mu jej tu nie ukradł, włożył ręce w kieszenie by móc czuć, że ich zawartość bezpiecznie się w nich znajduje i gdy tylko Eduardo ruszył na górę, razem z Ejjim podążyli za nim. No chyba, że jego towarzysz zmieniłby zdanie wtedy tylko sam by poszedł.
Powrót do góry Go down
http://ftpm.forumpolish.com/t4699-rzeczy#97852 http://ftpm.forumpolish.com/t4664-lindow-amamiya Online
Ejji

#911 Widmo

Ejji


Liczba postów : 2201
Dołączył/a : 26/12/2014

Pod Dziurawym Kuflem Empty
PisanieTemat: Re: Pod Dziurawym Kuflem   Pod Dziurawym Kuflem EmptyWto Sty 14 2020, 16:19

Pomimo swego buntowniczego nastawienia do życia, Ejji nie miał zamiaru się sprzeciwiać i ziewając sobie w łapkę ponownie podążył za Lindowem. Cisza wokół nie zrobiła na chłopaku najmniejszego wrażenia. Nawet jeśli okręt był niebezpieczny, to Ejji nie wierzył, żeby znalazłoby się tam cokolwiek z czym nie dałby sobie rady. Nie bał się niczego, co dałoby się zranić. A nawet jeśliby się nie dało, to wtedy to coś musiałoby znaleźć jakiś sposób, by zranić Ejjiego, a chłopaczek łatwym celem raczej nie był.
- To ja pukam, a ty mówisz! - powiedział szybko do Lindowa, kiedy już dotarli pod pokój numer dwa, w którego drzwi Ejji z dużą częstotliwością zapukał dokładnie dwadzieścia siedem razy.
Powrót do góry Go down
http://ftpm.forumpolish.com/t4681-kieszenie-eziego#97687 http://ftpm.forumpolish.com/t4655-edzy-lajtmun http://ftpm.forumpolish.com/t4682-dziennik-pokladowy-tylko-kurza-stopa-gdzie-jest-moj-okret#97688
Irina


Irina


Liczba postów : 198
Dołączył/a : 13/02/2016

Pod Dziurawym Kuflem Empty
PisanieTemat: Re: Pod Dziurawym Kuflem   Pod Dziurawym Kuflem EmptyCzw Sty 16 2020, 17:43

Wychwytując z rozmowy potrzebne informacje, postanowiła ruszyć za mężczyznami po schodach. Nie mogli jej przecież raczej nic zrobić, w końcu, była w tej samej sprawie co oni. chowając dłonie w płaszczu, podążyła za nimi delikatnie stąpając po schodach, żeby nie zrobić zbyt wielkiego hałasu. To nie tak, że chciała im coś zrobić. Po prostu nie lubiła robić hałasu. Tak było wygodniej. Stanęła przy drzwiach w momencie, gdy jeden z nich zapukał po raz dwudziesty siódmy. Stanęła za nimi udając że jest z nimi i czekała na odpowiedź z pokoju. Nie przejmowała się zbytnio szeptami w barze, gdy tylko temat statku został poruszony. Nie powinna mieć problemów z ucieczką w razie zbyt dużego zagrożenia.
Powrót do góry Go down
http://ftpm.forumpolish.com/t4704-sakiewka#97896 http://ftpm.forumpolish.com/t4657p15-irina?nid=41#97894
Sponsored content

Pod Dziurawym Kuflem Empty
PisanieTemat: Re: Pod Dziurawym Kuflem   Pod Dziurawym Kuflem Empty

Powrót do góry Go down
 
Pod Dziurawym Kuflem
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Earthland :: Lambda-
Reklama
Poniżej znajdują się buttony for, z którymi obecnie prowadzimy wymianę. W celu nawiązania współpracy zachęca się do odwiedzenia pierw tematu z regulaminem wedle którego wymiany prowadzimy, a następnie do zgłoszenia się w tym temacie. Nasze buttony oraz bannery znajdują się zaś w tym miejscu.
BlackButlerVampire KnightSnMHogwartDreamDragonstKról LewDeathly Hallowswww.zmiennoksztaltni.wxv.plRainbow RPGEclipseRe:Startover-undertaleBleach OtherWorldThe Original DiariesFort Florence
Layout autorstwa Frederici.
Forum czerpie z mangi "Fairy Tail" autorstwa Hiro Mashimy oraz kreatywności użytkowników. Wszystkie materiały umieszczone na forum stają się automatycznie własnością jego jak i autorów. Dla poszanowania Naszej pracy uprasza się o nie kopiowanie treści postów oraz kodów bez uprzedniej zgody właścicieli.