facebook
menu
Regulamin Poradnik dla nowych Magia Umiejętności Wizerunki Władza Spis przedmiotów Misje Wzór Karty Postaci Wymiana
mapa
HargeonAkane ResortHosenkaMagnoliaWschodni LasOshibanaOnibusCloverOakEraScaterCrocusArtailShirotsumeHakobeZoriPółnocne PustkowiaCalthaLuteaRuinyInne Tereny ZachodnieGalunaTenrouPozostałe KrajeMorza i Oceany
menu
Frederica
Heisher
Finny
Corinne
Diangen
Karuna
Gumiś
Pheam
AIDS
Ejji
Ezra
Abri
Torashiro
Pyza
Noya
Kiara
Reschehedera
Kei
King Asthor
Staruch
Samael
Niya
Tsuki no shikaku

IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Tsuki no shikaku

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

Mag klasy 0

Staż w gildii : -
Liczba postów : 6
Dołączył/a : 29/08/2017

PisanieTemat: Tsuki no shikaku   Wto Sie 29 2017, 01:08

•  Nazywam się Tsuki no shikaku. Pisze sie to znakami
    月の jak z księżyca lub księżycowy i 刺客 jak morderca. Jednak razem złożone
    月の刺客(Tsuki no shikaku) oznacza Księżyc Zabójców jednak nie którzy mylnie interpretują to jako Assasin Miesiąca.

• Mam 15 lat, jestem shinobi'm (chłopakiem),  waże 54kg i jestem wysoki na 168cm.

• Pochodze z klanu 神々
    (Kamigami) co oznaczało klan Bogów. Była to wioska licząca dosłownie kilkanaście rodzin. Wszyscy posiadali tą samą ceche,  boskie geny dlatego byli zwani klanem Bogów.

• Chociaż moja moc nie jest magią to jestem zwany magiem klasy 0.

• Nie należe do żadnej gildi ani organizacji. Posiadam jednak znak klanu 神々(Kamigami). Jest to księżyc wyglądający jak rogalik przebity ostrzem. Owe znamie znajduje się na moim prawym ramieniu. Kolorystycznie jest to kolor skóry na który jest nałożona lekka warstwa koloru pomiędzy granatowym a fioletowym. Wygląda to troche jak ciemniejszy kolor skóry z lekkim zabarwieniem na niebiesko.

• To jak,  teraz charakter? Ponoć najtrudniej mówi sie o swoim charakterze ale chętnie coś wam o sobie opowiem.

Zaczynając od takich mniej ważnych spraw to: uwielbiam czerwień i błękit, najbardziej lubie maliny,  moim hobby jest rzucanie do celu i nienawidze gorzkich rzeczy. Ogólnie moi dawni znajomi oceniali mnie jako cichą i pomocną osobe. Zanim uczyłem sie technik ninja dużo pomagałem w domu czy innym mieszkańcom wioski co wzbudzało w nim efekt tego,  że jestem miły cudowny i nieskazitelny. Oczywiście to tylko pozory,  nie wacham sie przed zabiciem przeciwnika nawet w takim wieku. Właściwie to uważa tak tylko pare osób które przetrwało atak na klan albo ludzie handlujacy z klanem. Dalej pamiętam siostre piekącą moje ulubione maślane ciastka zaraz po wykupieniu składników. Niby często przewozili oni towar statkami więc trzeba było iść nad rzeke a ani statków, ani dużych zbiorników wodnych nie lubie ale było warto. Pomimo tego wiele osób mówiło,  że  ninja z mojego klanu to tylko narzędzia do zabijania bez uczuć ale jak dla mnie, to ani nie są narzędzia, ani nie są oni pozbawione uczuć.

• Ech,  wygląd. Spróbuje wam w skrócie opisać mnie pomimo tego,  że jestem w tym fatalny.

No więc zacznijmy od tego,  że jestem chłopakiem,  ale to już chyba wiecie,  prawda? Mam około 170cm wzrostu i troszke powyżej 50kg wagi ale to też już wiecie. Przejdźmy więc do tego czego nie wiecie. Zacznijmy od góry, mam szaro-białe włosy i maskę połączoną z koszulką, owa maska i większość koszulki jest czarna zaś reszta szaro-biała jak moje włosy. Ach no i nie możeny zapomnieć o moich oczach,  są błękitne. Idąc dalej mamy wymienioną przezemnie koszulke przepasaną pasem na szpile. Co do spodni to są one czarne ale ciemniejsze od koszulki czy maski, są wygodne do poruszania sie i dobrze przylegają. I na koniec buty,  większość z mojej wioski nosi sandały jednak odkąd jestem w Magnoli chodze w zwykłych tenisówkach. Jeszcze tak rzuce pare słów o stroju mojego klanu,  mam takowy w plecaku. Jest on bardziej okazjonalny niż ten w którym chodzili zwykli mieszkańcy ale to oznacza,  że jest piękniejszy. Ja jakoś za nim nie przepadam jednak jest on zdobiony w księżyce i ogólnie oddaje charakter pobożności mojej wioski.

• Moja przeszłość? Ale cała? Ech,  no dobrze...

To zacznijmy od początku. Urodziłem się w jednej z wyżej postawionych rodzin w mojej wiosce,  ogólnie moje dzieciństwo które trwa po dziś dzień wtedy było bardzo łatwe,  no teraz jest troche inaczej ale i tym później. Ogólnie to większość czasu trenowałem,  moja rodzina była odpowiedzialna za ochrone tych najwyżej postawionych. Treningi były troche męczące aczkolwiek bardzo je lubiłem. Miałem jednego brata,  młodszego o 3 lata i dwie starsze siostry,  jedna starsza o 2 lata a druga o 4. W wiosce nie było praktyczbie konfliktów,  każdy z każdym sie dogadywał. Pewnego dnia około rok temu razem z moją najstarszą siostrą i szóstką innych dzieciaków mniej-więcej w moim wieku poszliśmy trenować poza wioską. Gdzieś po 4 godzinach wróciliśmy z treningu zastając wioske kompletnie pustą,  ale to bez ani jednej duszy. Razem przeszukaliśmy wioske,  po krótkiej chwili jeden z młodszych dzieciaków zawołał nas byśmi weszli do domu władcy wioski. W największej sali,
    na samym środku była kupa zwłok,  z tego co moja siostra potem wywnioskowała każda osoba z wioski tam była. Przez coś koło roku żyliśmy nadal w wiosce,  pochowaliśmy zmarłych, usuneliśmy wszelkie informacje o naszych mocach,  genach i przodkach oraz raz na jakiś czas ćwiczyliśmy. Wioska była duża więc zapasów jeszcze na teraz zostało,  oczywiście tylko tych suchych lub przetworzonych,  w wiosce nie było prądu. Nie dawno,  z 4 dni temu rozdzieliliśmy sie i każdy z ośmiu z  Genami Bogów poszedł w inną strone, łatwo nas rozpoznać każdy z nas posiada znak na ramieniu. Jednak znak po śmierci znika. Właściwie to ostatnio źle sie czuje. Chociaż jestem po treningu dla zabójców to po przypadkowym zabiciu przeciwnika źle mi z tym...  Właściwie to nawet nie atakowałem,  nagle z moich oczu wyleciały czarne płomienie i spaliły go. Ale zszedłem z tematu,  teraz jestem w Magnolii, dopiero co przyszedłem więc jeszcze dużo przedemną,  ale najpierw coś do jedzienia!  

• Co do ekwipunku posiadam przy sobie następujące rzeczy:

1. Pas na szpile mieszczący 30 krótkich szpil oraz 10 długich. Sam pas jest mniej więcej tam gdzie normalny pasek od spodni jednak ułożony jest bardziej na ukos. Mniej więcej od połowy pasa w ukos na dół jest pociągnięty drugi o połowe krótszy ale szerszy pas. Szeroki krótki pas jest na długie szpile a wąski długi na krótkie.

2. Krótki nożyk przeznaczony do bardziej do rzeczy innych niż krojenie wrogów ale nikt nie zabroni go wbić w głowe przeciwnikowi.  Nóż składa sie z 12cm drewnianej rączki zakończonej (przy połączeniu rękojeści i ostrza) skórzanym obiciem. Samo ostrze jest 25cm długości i spokojnie przetnie line czy kawałek skórzanej kurtki,  oczywiście nie od razu. Nie jest nie wiadomo jak ostry ale jak mówiłem przetnie spokojnie wiele rzeczy.

3. Jak i nóż to trzeba coś na ten nóż. Jest to "pochwa" na owe "ostrze". Składa sie z 3 skórzanych pasów i metalowych detali takich jak zatrzaski by trzymanie zamknąć czy połączenia pasków. Ogólnie to jeden węższy pasek jest mocowaniem do nogi. Znajduje się mniej więcej pomiędzy łydką a kostką. Do pierwszego paska jest przypięty znacząco szerszy pasek jednak tym razem poziomo. Od przodu wygląda jakby był prosty jednak od boku widać,  że bardziej przypomina U tylko,  że z jedną przyciętą linią. Jedna połowa jest przybita metalem do drugiej przez co robi kieszonke. Ostatnim elementem jest trzeci kawałek skóry przymocowany od góry. Jest tak samo szeroki jak wcześniejszy pasek ale jest o wiele krótszy. Do drugiego paska przypięty jest metalem i służy jako zamknięcie,  od dołu posiada jedną część zatrzasku,  druga znajduje sie na wierzchniej części wcześniejszego pasa. Owa pochwa idealnie pasuje na Krótki Nożyk.

4. Zwykły średniej wielkości plecak w którym znajdują się przedmioty poniżej.

5. Strój klanu 神々(Kamigami). Na owy strój składają się następujące części:
    Spodnie z materiału, sięgające troche poniżej kolan. Są one białe w niebieskie zdobienia wyglądające jak księżyce. Są dość luźne jednak nie spadają z nikogo kto je nosi. Chyba. Drugą częścią jest koszula sięgająca troszkeczke za pas. Jest luźna,  ma rękawy za łokcie i jest cała czarna z białymi księżycami. Ostatnim elementem są buty i płaszcz. Buty są zwykłe skórzane w jasnym brązowym kolorze jednak peleryna jest cała czarna i posiada kaptur oraz zapięcie trzymające płaszcz na ciele. Jest on z materiału i lekko prześwituje,  jakby ktoś sie przyjrzał z bliska spokojnie by zauważył kolor włosów czy koszulki.  

•  Idąc dalej mamy informacje o zdolnościach naszego bohatera.

Wychowywał sie on w starodawnym klanie jednak dobrze zna fioryjski jak zarówno starofioryjski język.

Nasz "bohater" w wiosce dużo czytał o innych kulturach. Rozpoznaje więc po kilku/kilkanastu słowach język. Te bardziej tajemnicze i praktycznie nie znane przez normalnych ludzi takie jak język demonów czy języki którymi praktycznie nikt nie mówi to nie rozpozna ale większość zna. Posiada też wiedze mniej więcej skąd pochodzi dany język. Oczywiście wszystko ocenia mg. (Nie pozwala rozmawiać w danym języku)

Tsuki wychowywał sie w wiosce. Oznacza to,  że musiał co nie co robić. Wie mniej więcej jak sadzić rośliny, karmić zwierzęta i ogólnie robić takie wiejskie rzeczy. Oczywiście jest to wiedza podstawowa i dokładniej czy coś sie uda czy nie określa MG.

• Teraz umiejętności bojowe!
    Ninja [2],  Skrytobójca [1],  Sprinter [1], Joker [1] - Paczka 120*0,7=84
    Siłacz [1],  Mocarz [1],  Wytrzymałość [1]
    Zablokowane: Uzdrowiciel, Szał, Czaromiot, Palladyn

• No i czas na moją moc!

Techniki Zabójców Klanu 神々(Kamigami)

[size=32]Jest to moc inna od magii. Poniekąd zmiana genetyczna dała wielką moc starodawnemu klanowi. Nie posługują się magią więc nie mają many. Nie które zaklęcia wymagają kropli krwi, inne specjalnych przygotowań a jeszcze inne potrzebują światła księżyca. Jednak mimo wszystko korzystają one z zamiennika many, są to Geny Bogów. W porównaniu do MM,  GB  jest standardowo 50 nie 100 a każde wykupienie dodatkowego 1GB kosztuje 2pd. Geny Bogów całkowicie blokują posiadanie MM. Można jednak opanować inne techniki bogów. (Koszt jest identyczny) Sama magia polega na cichym zabijaniu i szpilach Kagami'ch. Są 2 typu owych szpil:

Krótkie Szpile
    Są to szpilki o długości 5,5cm i mają malutką główke 0,2cm średnicy. Nie ranią zbytnie,  maksymalnie lekko przebijają skóre,  nie zada to żadnych obrażeń. Popłynie kropla krwi i zostawi ślad jednak moc tych szpil jest w czym innym. Są wykorzystywane do zamienników "zaklęć" i ich największym atutem jest miejscowy paraliż. Np.  jeśli szpila trafi w ramie,  przeciwnik nie będzie mógł owym ramieniem ruszać. W miejscach takich jak głowa,  przeciwnikowi jedynie zaczyna sie lekko kręcić w głowie i troche wolniej "myśli",  nie jest to nie wiadomo jak mocny efekt. Po prostu przeciwnik jest lekko zmulony. Trafienie w brzuch/klatke piersiową,  nakłada efekt gorszego oddychania. Przeciwnik nie udusi sie ani nie zmniejszy to jego mobilności ale będzie sie czuć jakby mu sie ciężko oddychało. Przy gwałtownym machaniu daną kończyną jest mała szansa na to,  że szpila sama odpadnie(zależne od mg). Szpile można spokojnie samemu wyjąć.

Długie szpile
    Są to szpile o długości 10cm i główce o średnicy 0,5cm. Owe szpile są nawet ostre oraz służą do ofensywy. Zależnie od siły rzutu i szybkości lotu mogą wywołać nawet duże szkody. Są lekkie, troszke bardziej wytrzymalsze od krótkich szpil i są dużo ostrzejsze. Nie które zaklęcia wymagają tych szpil.
    [size=30]
    Możliwe jest potem dodanie nowych rodzajów szpil. Oczywiście za odpowiednią ceną w pd.
    [/size] [/size]

• No to teraz moje umiejętności magiczne!
    1.Zaczynając jak należy od początku trzeba opisać Geny Bogów jak widać na start jest ich dużo mniej i są droższe ale mają też pozytywy. Zaklęcia mają inną cene niż przy MM:
    RangaCenaDodatkowe
    PWM0-1Genów BogówBrak
    Ranga D1-7GBZaklęcia ofensywne posiadają 5% większe obrażenia. Zaklęcia obszarowe posiadają o 1cm większy promień/1° większy kąt. Buffy trwają 0,05 tury dłużej. Czyli za cene buffa trwającego 1ture dostane takiego trwającego 1,05 ture.
    Ranga C 5-10 GB Obrażenia +10%,  zasięg +0,5m, obszar +2cm,
    kąt +4°, buffy +0,1tury.
    Ranga B9-15 GB Obrażenia +15%, zasięg +1m,  obszar +4cm, kąt +8°, buffy +0,2tury.
    Ranga A15-25 GB Obrażenia +25%, zasięg +2,5m,  obszar +6cm, kąt +12°,  buffy +0,3 tury, negatywne efekty nałożone na przeciwnika +0,1tury.
    Ranga S/SS20-75 GB Jako iż zaklęcia S i SS są potężne i taki +30%obrażeń dało by im za dużo to troche sie to będzie różnić. Zaklęcie raniące 1 cel normalnie ranią wrogów ale nakładają obrażenia tego samego typu nakładają obrażenia rangi D na ciało dookoła  trafienia. Zasięg +5m(zależy od zaklęcia) obszar +8cm, kąt +15°,  buffy +0,5 tury,  negatywne efekty +0,25 tury.
    Cena jest zależna od mg. Mniej efektywny spell dostaje mniejszą cene. Co do ulepszeń zależnie od zaklęcia mogą zostać przeskalowane.

2. Teraz czas opisać same techniki zabójców. Jest to jeden z niewielu  Genów Bogów  przeznaczony do walki. Owe techniki przeważnie różnią sie u każdego. Moce Tsukiegi polegają na szpilach i cichym zabijaniu nimi. Co do powiększania możliwości technik zabójców są trzy opcje: po pierwsze zdobyć nową moc fabularnie,  im trudniejsza misja i im więcej dokonał Tsuki tym większa szansa na opanowanie mocy.
    Podstawowo jest na to 0,01%,  mg sam ocenia kiedy Tsuki dokonał czegoś co zwiększy szanse(zawsze o 0,01%). Potem pod koniec misji rzuca kostką k10000 i przy 0,01% nowe rozbudowanie dostaje na numerze 1,
    przy 0,02% na numerach 1 i 2 i tak dalej. Drugim sposobem jest znalezienie odpowiedniej książki i przewertowanie jej. Przeważnie zajmuje to 5-10 dni(realnych,  podczas tego postać nie może być na fabule) jednak te ramy mogą sie zmienić w zależności od decyzji mg. Trzecią opcją jest nauczenie sie tego od kogoś innego pod okiem mg/mt. Owa osoba przeprowadza trening i gdy ten sie skończy Tsuki dostaje nowe rozbudowanie. Oczywiście owa osoba musi posiadać techniki zabójców z innym rozbudowaniem niż Tsuki. Przechodząc do owych rozszerzeń/rozbudowań/ulepszeń czy co to tam to jest to są to techniki do których ma dostęp dana postać. Tsuki aktualnie posiada:

• Szpile zabójców.  - pozwala Tsukiemu tworzyć szpile,  wzmacniać je i urzywać technik z nimi związanych. Oczywiście wszystko cicho i bez wykrycia.

3. Tsuki tworzy szpile która świeci. Owa szpila jest tą krótką i świeci na koncu przeciwnim od tego na którym jest główka. Szpila utrzymuje sie 1 ture po czym znika. Jest bardzo łatwa do zniszczenia,  emituje białe światło które nie oślepia, oświetla obszar dookoła (ok. 5m średnicy)  i jest widoczne z daleka. Możnia nią rzucić i nakazać jej zatrzymać sie w powietrzu. Znika po takim samym czaske czyli 1 turze. Do użycia raz na 2 tury chyba,  że użyto zatrzymania to raz na 4.

4.Nie można też zapomnieć o atrybutach technik. Każde rozbudowanie posiada dwa atrybuty. Owe atrybuty dzielą sie na typ i rodzaj. Typ to żywioł a rodzaj to broń. (Każde startowe rozbudowanie posiada 1 typ i 1 rodzaj) Żywioł to oczywiście np. ogień, metal ale i też mentalność czy psychiczność. Broń to miecz,  łuk itp. Każde justu w normalnej cene posiada 1 typ i 1 rodzaj. Rozbudowanie o 1 typ to koszt 10pd a o 1 rodzaj 20pd. (Rozbudowanie jest podczas akceptacji techniki,  po akcepcie nie można z poziomu tej pwm). Tsuki posiada szpile zabójców co mu daje:

• Cień - Nie mylić z mrokiem itp. Polega na tworzeniu cieni,  kontrolowaniu ich ale jedynie w określonym stopniu.
    • Szpile - Nie mylić z igłami. Polega na tworzeniu szpil i ich wzmacnianie oraz kontrole.

5. Jestem ninją,  miotem gwiazdkami jak ninja gwiazdkami! +0,1 Ninja.

6. Podstawowo rodzaj broni to typ. Jednak to pwm odblokowywuje typ dojutsu. Co oznacza,  że technika jako rodzaj może używać oczu. Wymagany jednak jest po akceptacji a przed wykupieniem trening owej techniki.
    Dojustu niszczy też oczy jeśli będzie sie go nad używać. (Szczegóły w spellu)

7. Może nałożyć na szpile efekt cienia. Dany efekt nieco zwiększa szybkość lotu i zadane obrażenia przez szpile. 1 szpila na runde.   

8. Pozwala zrobi specyficzny ruch by na sekunde zmienić sie w cień i przenieść 2 metry dalej. Mija gdzieś ok.  2 sekund pomiędzy zaczęciem ruchu a przeniesieniem sie. Raz na 2 tury.

9. Pozwala stworzyć krąg o średnicy 4cm maksymalnie 10cm od Tsukiego. Owy krąg służy do spowolnienia rozpędu,  podchaczenia kogoś,  pomocy przy wspinaczce no ale napewno nie do stania w powietrzu, wtedy krąg sie złamie. Krąg trwa tak długa aż nie oderwiemy o niego nogi(może być ręki no ale tej części ciała która pierwsza dotknęła kręgu) ale mimo tego krąg trwa maksymalnie 0,5 posta. Raz na 2 tury.

10. Tsuki nakłada na swoje ręce czarne płomienie, dają one +0,1 do walki wręcz i nakładadają przy co drugim uderzeniu popażenia rangi D. Trwa 3 tury potem za każde dodatkowe 2 tury 1 GB. (Nawet jeśli wykupimy dodatkowe 2 tury i wykorzystamy tylko jedną to i tak płacimy za dwie) Po skończeniu sie buffa trzeba odczekać 2 rundy +(tu wpisz liczbe wykupionych przedłużeń). Maksymalnie 3 przedłużenia.

11. Tsuki potrafi manipulować cieniem,  może przyciemnić maksymalnie 5cm na 5cm i zmieniać jego kształt.

• To teraz czas na techniki!
    Ranga? :
    Phantom step
    mrok i szpile
    Tsuki robi specyficzny ruch przenosząc sie od 5 do 7 razy w prostej lini (ok.  8m od przeciwnika) na wschód, zachód, północ lub południe. Po przemieszczeniu sie wyrzuca do 5 szpil i znowu sie przenosi,  ostatni ruch zawsze musi być w strone z której zaczeło się zaklęcie,  maks 2 przeciwników,  za 6 i 7 ruch płaci się po 1GB,   jesli Tsuki nie ma szpil płaci dodatkowe 2GB i z każdego ruchu wyrzuca 2 szpile.

Dark Creator
    Mrok i szpile
    Tsuki skupia cień z otoczenia i formuje z niego szpile. 1 tura 5 zwykłych szpil lub 2 długie,  2 tury 11 zwykłych lub 5 długich itp(za każdą dodatkowa runde + 6 zwykłych lub 3 długich) Tsuki podczas tej techniki może spokojnie mówic i odwracać głową jednak nie może oderwac rąk, używać tej techniki w zbytnim naświetleniu ani podczas walki. (Maks.  4 tury,  po skończeniu spella 5 tur przerwy)

Dark Release
    Mrok i szpile
    Zwiększa na czas 3 tur umiejętność ninja i skrytobój 1. Nie przekroczy 3,5lv i ma 2 tury przerwy.

Ostatnio zmieniony przez Tsuki no Shikaku dnia Pon Paź 16 2017, 15:26, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Mag klasy 0

PisanieTemat: Re: Tsuki no shikaku   Nie Wrz 17 2017, 13:41

Skończyłem :v
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Mag klasy 0

Imię i nazwisko : Torashiro Byakuton
Wzrost/waga : 176 cm/69.3 kg
Rodzaj magii : Energetyczna Kreacja
Staż w gildii : 5 lat (FT) | 8 miesięcy (VP) | FT od 27 marca x802
Liczba postów : 4847
Dołączył/a : 10/05/2013

PisanieTemat: Re: Tsuki no shikaku   Pon Wrz 18 2017, 22:20

Twoja postać ma wychudzenie @@ A to się może na niej odbić.

Charakter - ubogi. Nie ma nic o innych osobach, jego stosunku do nich, czego się boi etc.
Wygląd - podobnie, dość ubogi. A jego sylwetka? Budowa?
Historia - też uboga, ale... interesująca nawet. Przynajmniej mnie zaciekawiła i z chęcią poznam dalsze losy bohaterów, jak już będziesz tu grał :D

Ale przed tym - musisz popracować nad częścią opisową. Jest masa błędów i literówek, przez które trudno się to czyta. Biały też nie jest zbyt wyraźnym kolorem, dlatego - popraw część opisową. Zarówno wyglądem, jak i zawartością. Rozwiń charakter i wygląd i popraw błędy.

Umki fabularne:
Ogólnie są okej, acz przy drugiej - nie pomówisz w tym języku. Jedynie możesz rozpoznać jaki to i ewentualnie skąd pochodzi - i to ocenia MG.

Magia:
Przyznam - trudno mi się czyta tę magię. Czym jest to ciche zabijanie? Objaśnij. Tak samo te szpile. Równie dobrze wkrótce możesz pododawać se szpile z wszystkimi opcjami magicznymi. + Na twoją moc będą działać efekty takie, jakie by działały np. na magię. Dlatego objaśnij dokładnie w opisie o co biega.

Popraw czytelność, bo naprawdę trudno się czyta :/

[You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.]

Tora mówi z akcentem starofioryjskim

[You must be registered and logged in to see this link.]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftpm.forumpolish.com/t1315-konto-torashiro#19555 http://ftpm.forumpolish.com/t962-torashiro#14231 http://ftpm.forumpolish.com/t1316-torashiro#19559

Mag klasy 0

PisanieTemat: Re: Tsuki no shikaku   Wto Wrz 26 2017, 20:44

Ogólnie to pisze z telefonu więc literówki >.< co znalazłem poprawiłem. Opisałem w charakterze co/kogo lubi i za czym nie przepada. Co do wagi to jakaś dolna granica normy? Coś koło tego, poszukam sobie jutro i poprawie. Sylwetka, uch. No nie wiem jak ją opisać, jak dla mnie po prostu dziecko, mało waży więc jakiś gruby nie jest a co ta opisywać to nie wiem więc na razie pomijam. Magia, jak na moje jest opisana acz niżej opisze.

Ogólnie techniki zabójców to magia która ciągle sie rozwija. Posiada dwa głowne aspekty, żywioł i rodzaj broni. Aktualny żywioł to cień a typ to szpile. Czyli zaklęcia mogą bazować na szpilach i na cieniu. Potem można to rozwijać by tworzyć np ogien i szpile czy cien i miecz czy ogien cien i szpile itp. Ma to ograniczenia i jest slabsze od pierwotnego zywiolu acz ma swoje bonusy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Mag klasy 0

PisanieTemat: Re: Tsuki no shikaku   Sob Wrz 30 2017, 10:50

Wybacz, że tyle czasu

Na razie przystąpię do magii, bo w sumie jest to najważniejsza część KP do oceny - na tej magii, mogę się zgodzić na jeden rodzaj broni, przy czym, magia będzie polegała na posługiwaniu się danym typem broni i ewentualnym jego modyfikowaniem (wytrzymałość, ostrość, samonaprowadzanie, wydłużanie itp.), ale na pewno nie pozwolę ci tworzyć szpil, które świecą, płoną, rażą elektrycznością, cofają czas i inne takie. Same, zwyczajne szpile. Na poziomie S mógłbyś sobie dobrać 2, a na S+ - 3 broń.

Co ty na to?

[You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this link.]

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftpm.forumpolish.com/t1315-konto-torashiro#19555 http://ftpm.forumpolish.com/t962-torashiro#14231 http://ftpm.forumpolish.com/t1316-torashiro#19559

Mag klasy 0

Imię i nazwisko : Eisaku Kono
Wzrost/waga : 184cm/65kg
Rodzaj magii : Metaliczne Twory
Gildia : Fairy Tail
Staż w gildii : Dopiero wstąpił
Liczba postów : 119
Dołączył/a : 07/06/2017

PisanieTemat: Re: Tsuki no shikaku   Sob Wrz 30 2017, 11:46

Hmh no ok, czyli na początku only szpile a potem sie zobaczy, a jak z żywiołami? Je kompletnie usunąć czy cuś? A i co do szpil to zostają i krótkie i długie czy tylko jedne?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftpm.forumpolish.com/t4048-bank-eisaku http://ftpm.forumpolish.com/t4036-eisaku-postac-nakiego#top http://ftpm.forumpolish.com/t4203-eisaku#85247

Mag klasy 0

PisanieTemat: Re: Tsuki no shikaku   Sob Paź 07 2017, 00:12

Uwaga, wielkie podsumowanie

Błędy w opisówce:
nie którzy -> niektórzy
Przed "który" i jego odmianami -> przecinki
Przed "ale" -> przecinki (choć też zależy od sytuacji)
"w domu czy innym mieszkańcom wioski, co wzbudzało w nim" -> w kim? Zła odmiana.
wacham -> waham
przed "więc" -> przecinki
przed "a" -> przecinki (choć też zależy od sytuacji)
przed powtórzeniami takimi jak "ani... ani..." czy "i... i..." -> przecinki przed drugim powtórzeniem
"oni pozbawione" -> zła odmiana
"maske" - w tym przypadku powinno być "maskę"
"zaś" -> przecinek
Ogólnie, jak robisz rozbudowane zdania, to najczęściej ich segmenty rozdzielane są przecinkami
przezemnie -> przeze mnie
koszulke -> koszulkę
PRZECINKI - przeczytaj czasami na głos zdania. Jak gdzieś instynktownie robisz przerwę -> przecinek
przed "jednak" -> przecinki
rzuce -> rzucę
"no teraz jest troche inaczej ale i tym później" -> ale o tym później
"większiść" -> większość
ochrone -> ochronę
troche -> trochę
przerwa po przecinku -> po przecinku jedna spacja. Nie dwie.
"praktyczbie" -> praktycznie
wioske -> wioskę
powtórzenia "zastając wioske... przeszukaliśmy wioske... wladcy wioski" -> osada, mieścina, wieś (chociażby)
"w wiosce nie było prądu" - informacja na sam koniec niemalże z czapy
"nie dawno" -> niedawno
sie -> się
strone -> stronę
czuje -> czuję w tym przypadku, "czuje" odnosi się do 3 osoby, nie do pierwszej jak piszesz całość
przedemną -> przede mną

31 - a do tego masa błędów w dalszej, technicznej części. Musisz je wyeliminować, bo to lekka przesada. Nie piszemy dyktand, ale mam wrażenie, że gdzie tylko musiałeś coś opisać - zrobiłeś to na odwal się i poziomu ta KP za bardzo nie reprezentuje...

EQ:
1. Próbuję sobie wyobrazić te 60 szpil w pasie przy tak chudej postaci. I widzę po prostu akupunkturę przy każdym ruchu.
2. W sumie taki zwykły to mogę dać gratis.
3. Kompletnie nie rozumiem opisu, poza pochwa na pkt. 2 do mocowania na nodze.
4. Ok
5. Ok

Umiejki fabularne - ok

Umiejętności - ok, zaznacz potem gdzieś jakie umiejętności masz zablokowane przez paczkę umiejek

Magia:
Robimy tak - jak chcesz żywioł i broń - takie zaklęcia będą trochę gorsze. Ale wtedy - nie masz możliwości zmiany czy dodania sobie broni. Ewentualnie dodatkowa broń na poziomie S i S+ postaci. Szpile to po prostu przedmioty do magii, jednak nie mogą mieć żadnych magicznych cech nie związanymi ze szpilami (wydłużanie, utwardzanie etc. okej, dodawania porażenia elektrycznego, samozapłonu czy wybuchu - nie okej). Powiedz czy się zgadzasz to przystąpimy do sprawdzenia.

Powrót do góry Go down

Mag klasy 0

PisanieTemat: Re: Tsuki no shikaku   Pon Paź 16 2017, 15:29

Yhm, jestem ślepy i wgl więc gdzieś tak jutro siąde przed kompem i popoprawiam co znajde. Ogólnie to poprosiłbym o cene za ekwipunek. Zmniejszyłem też ilość szpil choć jeśli dalej za dużo to pisz. Co do magii to okey acz jeśli mam żywioł to chciałbym nim też wpływać na bronie. Co do umiejek to wypisane.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Mag klasy 0

PisanieTemat: Re: Tsuki no shikaku   Czw Paź 19 2017, 23:48

Historia chaotyczna, opisówka zresztą też, ale mam wrażenie, że jest lepiej... lub po prostu jestem zmęczony. Żeby nie przedłużać - akcept opisowy.

EQ - dałbym gratis bo nie ma tam nic wyjątkowego

Magia - nie rozumiem sensu komplikacji many w GB.

Krótkie szpile - za mocny efekt na PWM.

Dodatkowe szpile - nigdy ich właściwości nie wejdą w cokolwiek wychodzącego poza "skrytobójstwo".

Ogólnie - jak dla mnie lekko przekombinowałeś z tą magią - czy na pewno chcesz się bawić w tę całą odmienność etc.? Bo to zupełnie nowa, inna mechanika, więc jej ocena nie będzie tak "hopsiup".

Powrót do góry Go down

Mag klasy 0

Imię i nazwisko : Ekko
Wzrost/waga : 176/59
Rodzaj magii : Arka Szybkości
Gildia : Samotnicy
Staż w gildii : Samotnik od roku.
Liczba postów : 46
Dołączył/a : 04/08/2017

PisanieTemat: Re: Tsuki no shikaku   Nie Paź 29 2017, 11:10

Chce się bawić z tą magią, napisz mi wszystko co do zmiany i zmianie to za jednym zamachem, nie śpiesz się.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftpm.forumpolish.com/t4180-master-of-speed http://ftpm.forumpolish.com/t4157-master-of-speed http://ftpm.forumpolish.com/t4182-master-of-speed
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Tsuki no shikaku   

Powrót do góry Go down

Tsuki no shikaku
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1