facebook
menu
Regulamin Poradnik dla nowych Magia Umiejętności Wizerunki Władza Spis przedmiotów Misje Wzór Karty Postaci Wymiana
mapa
HargeonAkane ResortHosenkaMagnoliaWschodni LasOshibanaOnibusCloverOakEraScaterCrocusArtailShirotsumeHakobeZoriPółnocne PustkowiaCalthaLuteaRuinyInne Tereny ZachodnieGalunaTenrouPozostałe KrajeMorza i Oceany
menu
 1. Ejji
  - Potomek Pudziana
 2. AIDS
  - Najdziwniejsza Magia
 3. King Asthor (Puszek)
  - Najciekawsza Magia
 4. Torashiro
  - Najbardziej Omnipotencjalna Magia
 5. Narisa
  - Najlepszy support
 6. Vit Ferlicz
  - Najlepszy tank
 7. Torashiro
  - Najlepszy caster
 8. Ejji i Will; Cassandra i Kei; Never i Grey
  - Najciekawsza relacja
 9. Kannibal (Melody); Internet Explorer (Sora)
  - Najciekawsze Sacred Relict
 10. Torashiro
  - Najlepszy MG
 11. Ryukehoshi
  - Mister Forum
 12. Mor
  - Miss Forum
 13. King Asthor (Puszek)
  - Powieściopisarz
 14. Strzała, Atatai, Weronika, Eustachy Motyka, Deme, Rin, Friederica
  - Najfajniejszy NPC
 15. Arata Tsuchimikado
  - Znienawidzony NPC
 16. Ejji
  - Najfajniejsza Postać Męska
 17. Cassandra, Corinne, Mor
  - Najfajniejsza Postać Żeńska
 18. Pyza
  - Wilk w Owczej Skórze
 19. Mor
  - Najbardziej wpływowa postać
 20. Finny
  - Najbardziej odpowiedzialna postać
 21. Ryukehoshi
  - Forumowy Wygryw
 22. King Asthor (Puszek), Ezra al Sorna
  - Forumowy Przegryw
 23. Ejji
  - Niszczyciel Czerepów
 24. Pyza
  - Najoryginalniejsza Postać
 25. Jo
  - Najlepszy Summoner
 26. Frederica, Samael, Mor
  - Posiadacz najsilniejszych przyjaciół
Nawiedzona Akademia
 

Share | 
 

 Nawiedzona Akademia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

Mag klasy 0

avatar


Imię i nazwisko : Igles Zee
Wiek : 25
Wzrost/waga : 185cm 71kg
Rodzaj magii : tworzenie horroru
Gildia : ~~~~
Staż w gildii : 0 lat
Liczba postów : 134
Dołączył/a : 19/01/2015

PisanieTemat: Nawiedzona Akademia   Wto Gru 13 2016, 20:43


Niegdyś był to budynek służący za akademię, w której uczył jeden z najlepszych nauczycieli we Fiore, obecnie jest to prawie opuszczona ruina. Choć mur otaczający akademię stanowi w miarę spójną całość, to jednak sam budynek został zdewastowany. Jego ściany są obdrapane i splamione krwią zwierząt i ludzi, drzwi wyłamane, a wewnątrz walają się zniszczone, strzaskane odłamki mebli. Jedynie w jednej Sali panuje względny porządek. Prawdopodobnie kiedyś salę treningową, obecnie znajduje się w niej wielki fotel ustawiony na jej końcu, naprzeciwko drzwi. Sala ma wymiary 15 metrów długości na sześć szerokości. Pozostałe pomieszczenia stanowią składy, lub też wejścia do nich są zablokowane.  
Teren wokół akademii jest obumarły, lub też porośnięty chwastami i cierniami. Gdzieniegdzie walają się szkielety, lub gnijące zwłoki martwych zwierząt. Sama droga do akademii nie należy do najbezpieczniejszych.

***

Pierwsze dni w akademii, po walce z Raylin, Igles spędzał na przystosowaniu budynku do własnego upodobania. Pomagały mu w tym Qa, Qe i Qi, dewastując kolejne pomieszczenia. Większość sprzętu Igles zniszczył z premedytacją, lecz oszczędził książki. Dla głowy Raylin znalazł honorowe miejsce przy swoim „Tronie”, jak to nazywał swój fotel w Sali treningowej, na którym to przesiadywał w czasie dni pogrążony w lekturze znalezionych ksiąg.
Księgi te były w głównej mierze poświęcone tematyce korzystania z mocy magicznej, kontrolowaniu jej i działaniu zbiorników magicznych. Jednakże znalazły się wśród nich również woluminy dotyczące filozofii, związanej z magią. Każde z nich przedstawiało inne poglądy na magię, w pewnym stopniu trafne, w innym mniej.

Przykładowo z jednej księgi wyczytał, jakoby magia była ludzką słabością, którą ci postanowili okiełznać przez wzgląd na własne lenistwo, przez co ta nigdy nie osiągnie swojego perfekcyjnego stadium, jaki mógłby osiągnąć człowiek bez niej. Ukazywała przede wszystkim wyższość człowieka nad jego mocą, jako tego, który ją kontrolował. Potępiał natomiast magię, która to przejmowała władzę nad człowiekiem, doprowadzając do jego szaleństwa. Według tej księgi cała magia, jak i jej powstanie było przypisane potężnemu demonowi, który przybył na ziemię, przyzwany przez pierwszych ludzi. Każdy człowiek praktykujący magię jest jego wyznawcą. Przynajmniej taka była teoria owej księgi. Nie potępiała ona jednak całkowicie magii. Przedstawione w niej było wiele ćwiczeń zarówno umysłowych, jak i fizycznych, mających na celu kontrolowanie tej mocy, by ta nie okiełznała jej posiadacza. Niektóre rozdziały prawiły o tym jak władać magią, by nie dać się opętać i dotyczyły one tego, by używać je jedynie w ostateczności, lub też z pełną świadomością. Choć Igles do tej księgi niezbyt się stosował, to jednak zainteresowała go jej tematyka, dlatego przeczytał ją do końca.
Inną księga, którą to się zainteresował, dotyczyła mocy magicznej samej w sobie. Głównie pochodzenia eterano, jak i także jego wpływu na ciało człowieka. Dzięki tej książce Igles dowiedział się wiele o zbiornikach magicznych i o tym jak kontrolować jego przepływ, oraz ukazane w nim były ćwiczenia o tym, jak zwiększać pojemność tego zbiornika. Głównie były to medytacje, lub wysiłkowe opróżnianie go do cna, nadużywając jednego zaklęcia. Stąd też przez jakiś czas akademia była osnuta bardzo gęstym mrokiem, gdyż to na jego tworzeniu Igles skupiał się podczas ćwiczeń. Czarnej mgły było momentami tyle, iż wiatr znosił ją do pobliskich wiosek. Zawarta w tej księdze wiedza skupiona była również na tak zwanym „Ukrytym zbiorniku”, „Zbiorniku Cichym”, znanym również jako drugie źródło. Był on zbiornikiem, z którego nie dało się czerpać mocy, póki się go nie aktywowało, a mogła do tego doprowadzić jedynie silna wola, motywacja, jak i również krytyczna sytuacja. Wszakże Igles wyczytał z owej księgi, że drugie źródło otwierane jest w pełni podświadomie, dlatego zamiast skupiać się na próbie jego otwarcia, skupił się raczej na swym świadomym zbiorniku. Jednakże informacja i wiedza, że coś takiego jak drugie źródło istniało, zagnieździła się w jego głowie i pamiętał o niej,  na wypadek, gdyby ta wiedza miała mu się kiedykolwiek do czegoś przydać.  Wszakże wielka moc była dla niego jedynie środkiem, a nie samym celem. Ten stanowiło rozszerzenie strachu na świecie. Sterroryzowanie okolic i śmierć wielu osób. Chciał stworzyć świat pełen zniszczenia, zdeprawowania i szaleństw, gdyż twierdził, że była to jedyna rzecz, na którą ów świat zasługiwał.
Wśród ksiąg znalazł również jedną bardzo starą księgę, której treść wydała mu się najciekawsza, spośród tych, które posiadał Yong. Księga ta dotyczyła ograniczeń nakładanych na magię, by ta stawała się potężniejsza.  I nie dotyczyło to wyłącznie samych pojedynczych zaklęć, co i całych magii. Magie, które ukierunkowane do określonych celów, były potężniejsze tylko w ich osiąganiu, jednakże stawały się bezużyteczne wobec innych sytuacji.  Sposobów na wzmacnianie zaklęć było bardzo wiele. Od zwykłego większego wkładu mocy magicznej, do chwilowych blokowań zbiornika. Jednakże tym, co najbardziej zainteresowało Iglesa było rytualne wzmacnianie magii, wymagające złożenia ofiary.  Dowiedział się z tej księgi jak wartościowa była krew magów i to w dużej mierze od niej zależała moc danego maga. Jednakże nie zdołał tego sprawdzić na ciele Raylin, które ze krwi zdążyło już wyschnąć, nabite na włócznie, tuż przed bramą akademii.

Poza czytaniem, Igles znalazł sobie również inne zajęcia, jak chociażby zabijanie pobliskich zwierząt, lub od czasu do czasu opuszczał na krótko akademię, zakradając się pobliskich wiosek, dając w nich znać o swojej osobie. To poderżnął jakiemuś wieśniakowi gardło, to użył na niczego nie spodziewających się mieszkańcach Krzyku Banshee.
Nie dłużej niż w tydzień okolica wokół północnego stoku zyskała miano nawiedzonej, a źródło tego całego zła było zewsząd znane. Wiedziano, że pochodziło z nawiedzonej akademii, gdzie to wszystko się zaczęło. Od śmierci jednej funkcjonariuszki i przerażenia wybitnego nauczyciela. Choć wielu wiedziało, nie było takich, co zdobyliby się na odwagę. Przynajmniej nie było ich jeszcze.

Zaś Igles siedział na swym tronie, gładząc czaszkę Raylin i czekał. Czekał na śmiałków, mających być martwym przykładem dla następnych…

***

Po powrocie z Desertio Igles zaszył się w swym gnieździe na jakiś czas przeklinając ludzi i szczęście, oraz błogość w jakiej sobie żyli. Doszły go także słuchy o tym, że sprawa w Magnolii się ustatkowała, lecz straty z powodu tamtejszych zdarzeń były ogromne. Dało się sporo usłyszeć o bohaterach Magnolii. Wszystko pięknie i wspaniale, ale wzbudziło to tylko gniew w Iglesie, a także przypomniało mu o tej złośliwej dziewczynce z Fairy Tail, która o mało go nie zabiła. Złość go ogarnęła i żądza zemsty. Zaś okazja do niej szybko się nadarzyła. Zrujnowana Magnolia zbyt szybko się nie otrząśnie, należało zatem uderzyć jak najprędzej, póki jeszcze miał ku temu szanse, by osiągnąć sukces.
- Zabiję cię suko, zobaczysz... - rzekł sam do siebie, po czym opuścił akademię i wyruszył na łowy.

[z/t]
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftpm.forumpolish.com/t2885-iglesa-konto-bankowe#49616 http://ftpm.forumpolish.com/t2639-iglez#45228 http://ftpm.forumpolish.com/t2771-igles#47449

Mag klasy 0

avatar


Imię i nazwisko : Igles Zee
Wiek : 25
Wzrost/waga : 185cm 71kg
Rodzaj magii : tworzenie horroru
Gildia : ~~~~
Staż w gildii : 0 lat
Liczba postów : 134
Dołączył/a : 19/01/2015

PisanieTemat: Re: Nawiedzona Akademia   Czw Mar 29 2018, 22:48

Po stosunkowo krótkim okresie spędzonym na odsiadce Igles został wypuszczony na wolność. Przeprowadzono na nim innowacyjne badania psychologiczne, podawano mu nowatorskie lekarstwa, codziennie odbywał obowiązkową terapię. Na wszystko Igles grzecznie przystawał, by po odpowiednim czasie stwierdzić u niego chwilową niepoczytalność, związaną z trudnym dzieciństwem. Igles został uznany za wyleczonego ze wszelkich schorzeń, dano mu pudełeczko z licznymi lekarstwami, zaś wiara w społeczeństwo i cywilizację miały mu zapewnić odnalezienie się w radosnym i pięknym świecie.
Gdy jednak Igles opuścił zakład karny, pierwszym co zrobił, to wyrzucił gdzieś w cholerę wszystkie lekarstwa, kupił paczkę najtańszych papierosów i ruszył na górę Hakobe, w miejsce gdzie niegdyś dopuścił się pięknej zbrodni. Miejsce było puste i cuchnęło. Jego widok nie przyniósł Iglesowi żadnej satysfakcji. Właściwie to nic mu jej nie dawało. Pozwolił się złapać w głupim incydencie, ponieważ dał się ponieść emocjom. Idiotyczna sprawa.
Zaszywszy się w swym upiornym siedlisku zdał sobie sprawę, że nie osiągnął właściwie nic, oprócz tego co miał teraz. Dopadło go okrutne poczucie beznadziejności i słabości, a jednak w tym właśnie miejscu poczuł swego rodzaju wielkość. Dostrzegł piękno zniszczenia i zepsucia, ekscytację, która wiązała się z jego szerzeniem. Brakowało mu jednak środków oraz sposobu, by móc dalej do tego dążyć, ale właśnie tego najbardziej pragnął. Splugawienia tego świata, który tak wiele radosnych osób uważało za piękny. Dla Iglesa był on odrażający, zaś piękne było to, co sam stworzył. Potrzebował tylko czegoś, co mu pozwoli na rozpowszechnieniu tego wszędzie gdzie tylko mógł, a zarazem nie doprowadzi go do kolejnej porażki.
W swej opuszczonej i nawiedzonej akademii zasiadł i zaczął rozmyślać, coraz bardziej pogrążając się w mrokach własnego szaleństwa.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftpm.forumpolish.com/t2885-iglesa-konto-bankowe#49616 http://ftpm.forumpolish.com/t2639-iglez#45228 http://ftpm.forumpolish.com/t2771-igles#47449
 
Nawiedzona Akademia
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: 
Tereny północne
 :: Góra Hakobe
-
Wymiana!
Poniżej znajdują się buttony for, z którymi obecnie prowadzimy wymianę. W celu nawiązania współpracy zachęca się do odwiedzenia pierw tematu z regulaminem wedle którego wymiany prowadzimy, a następnie do zgłoszenia się w tym temacie. Nasze buttony oraz bannery znajdują się zaś w tym miejscu.
BlackButlerVampire KnightSnMHogwartDreamDragonstKról LewDeathly Hallowswww.zmiennoksztaltni.wxv.plRainbow RPG
Layout autorstwa Frederici.
Forum czerpie z mangi "Fairy Tail" autorstwa Hiro Mashimy oraz kreatywności użytkowników. Wszystkie materiały umieszczone na forum stają się automatycznie własnością jego jak i autorów. Dla poszanowania Naszej pracy uprasza się o nie kopiowanie treści postów oraz kodów bez uprzedniej zgody właścicieli.