facebook
menu
Regulamin Poradnik dla nowych Magia Umiejętności Wizerunki Władza Spis przedmiotów Misje Wzór Karty Postaci Wymiana
mapa
HargeonAkane ResortHosenkaMagnoliaWschodni LasOshibanaOnibusCloverOakEraScaterCrocusArtailShirotsumeHakobeZoriPółnocne PustkowiaCalthaLuteaRuinyInne Tereny ZachodnieGalunaTenrouPozostałe KrajeMorza i Oceany
menu
 1. Ejji
  - Potomek Pudziana
 2. AIDS
  - Najdziwniejsza Magia
 3. King Asthor (Puszek)
  - Najciekawsza Magia
 4. Torashiro
  - Najbardziej Omnipotencjalna Magia
 5. Narisa
  - Najlepszy support
 6. Vit Ferlicz
  - Najlepszy tank
 7. Torashiro
  - Najlepszy caster
 8. Ejji i Will; Cassandra i Kei; Never i Grey
  - Najciekawsza relacja
 9. Kannibal (Melody); Internet Explorer (Sora)
  - Najciekawsze Sacred Relict
 10. Torashiro
  - Najlepszy MG
 11. Ryukehoshi
  - Mister Forum
 12. Mor
  - Miss Forum
 13. King Asthor (Puszek)
  - Powieściopisarz
 14. Strzała, Atatai, Weronika, Eustachy Motyka, Deme, Rin, Friederica
  - Najfajniejszy NPC
 15. Arata Tsuchimikado
  - Znienawidzony NPC
 16. Ejji
  - Najfajniejsza Postać Męska
 17. Cassandra, Corinne, Mor
  - Najfajniejsza Postać Żeńska
 18. Pyza
  - Wilk w Owczej Skórze
 19. Mor
  - Najbardziej wpływowa postać
 20. Finny
  - Najbardziej odpowiedzialna postać
 21. Ryukehoshi
  - Forumowy Wygryw
 22. King Asthor (Puszek), Ezra al Sorna
  - Forumowy Przegryw
 23. Ejji
  - Niszczyciel Czerepów
 24. Pyza
  - Najoryginalniejsza Postać
 25. Jo
  - Najlepszy Summoner
 26. Frederica, Samael, Mor
  - Posiadacz najsilniejszych przyjaciół
Lemegeton
 

Share | 
 

 Lemegeton

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość

Mag klasy 0

avatar


Imię i nazwisko : Irina Yurikso
Wiek : 17
Wzrost/waga : 161/48
Rodzaj magii : Lemegeton
Gildia : GH
Staż w gildii : z przed kadencji Nanaś
Liczba postów : 173
Dołączył/a : 13/02/2016

PisanieTemat: Lemegeton   Pon Cze 27 2016, 01:56

Magia: Mniejszy Klucz Salomona (Lemegeton)
Mniejszy Klucz Salomona to księga w której opisano 72 demony. Wezwać takiego demona może każdy z pomocą odpowiedniego rytuału i specjalnej pieczęci. Księga ta zwana jest również Lemegetonem, a legenda głosi, że pozwala ona na wezwanie każdego demona z tej księgi bez używania pieczęci. Z powodu opętania przez jednego z silniejszych demonów tej księgi, Irina stała się Lemegetonem samym w sobie, więc i też czasami tak ją nazywają - Lemegeton. Jest zarówno księgą jak i kluczem do piekła. Ponieważ jest Lemegetonem, nie przyzywa demonów, a ich moc, która oddziałuje na nią i z której może korzystać.
[Lemegeton składa się z 5 części, jednak Irina ma odblokowaną jedynie część pierwszą - Ars Goetia. Pozostałe może zdobyć na fabule/wykupić]

PWM:

 • Ponieważ sama jest Mniejszym Kluczem Salomona, wie wszystko co w tej księdze jest napisane. Zna imiona wszystkich demonów, sposoby ich wezwania, ich moce, a także to, czym się stała i co się z tym wiąże
 • Lemegeton nie może nauczyć się innej magii niż Większy klucz Salomona bądź innej, powiązanej z demonologią. Magie casterskie (za wyjątkiem Większego Klucza Salomona i magii demonologicznej) zabronione.
 • Obecność relikwii utrudnia jej myślenie, jakby miała ogromny ból głowy, utrudnia skupienie i koncentrację. Jeśli znajdzie się w odległości do 15 metrów od relikwii, praktycznie nie może używać swojej magii. Bardzo ładny post może częściowo przełamać ten efekt (zależne od MG)
 • Woda święcona parzy i w zależności od jej ilości jest wielkość obrażeń.
  Przelicznik:
   
 • Krzyże oraz różańce czy inne święte symbole irytują. Modlitwy zadają ogromny ból psychiczny i fizyczny, Lemegeton zachowuje się wtedy niczym normalny, opętany człowiek podczas egzorcyzmów. Nie potrafi tego znieść, zaczyna krzyczeć, łapać się za głowę itp
 • Silny egzorcyzm jest w stanie ją zabić, jednak wypowiedzenie odpowiednich słów nad jej ciałem po przeniesieniu w oddalone od świętych miejsc i ludzi miejsce może ją wskrzesić. Osoba wskrzeszająca musi mieć odpowiednią siłę magiczne i umiejętności. (wymagania nie znane, do odkrycia fabularnie)
 • Przy każdym wezwaniu danego demona, jest x% szans (który jest różny w zależności od rangi demona), że zostanie opętana przez tego demona. Jeśli zostanie opętana, musi zostać potraktowana odpowiednią ilością wody święconej (bądź poddana egzorcyzmowi) lub  musi otrzymać odpowiednie do rangi demona obrażenia, aby go wypędzić. Zarówno woda święcona jak i zadane obrażenia oddziałują na dziewczynę a nie na demona, który ją opętał. Za każdym razem jest to dla niej traumatyczne i bolesne przeżycie
 • Gdy dziewczyna zostanie opętana, na jej ciele pojawia się więcej cech demonicznych (każde opisane przy danym demonie). Jej źrenice stają się węższe, oczy są szeroko otwarte, a na twarzy ma jakby grymas. Mięśnie są wyraźnie napięte, a sama dziewczyna przestaje w pełni kontrolować to, co robi. DMM opętanego przez nią demona zwiększa się dwukrotnie (limit), podobnie jak umiejki "dawane" przez tego demona. Każda akcja dziewczyny może zadziałać inaczej, niżby ona tego chciała, odbiera świat inaczej, wszystko jej się myli, może mieć problemy z rozróżnieniem sojuszników i przeciwników. Dlatego do każdej akcji ataku rzut monetą (reszka - powodzenie). Zaczyna również mówić dziwne rzeczy, o których niekoniecznie myśli. Podczas opętania o tym, co robi dziewczyna w znacznej części decyduje MG, a dziewczyna może się tylko starać zrobić inaczej. Nie panuje także nad obrażeniami (jakby nie zauważała bólu, bo przyzwany demon go nie odczuwa), ani nad wydolnością organizmu - może się więc zdarzyć, że po opętaniu dziewczyna nie będzie mogła ustać na własnych nogach z powodu przemęczenia. Podczas opętania siły demona wzrastają (+50% DMM, +50% siły zaklęć i umiejętności darowanych przez demona)
 • Można przyzywać na raz kilka demonów, jednak szansa opętania na każdego kolejnego przyzwanego demona kumuluje się z procentami aktualnie przyzwanych demonów. Przy przyzwaniu wielu demonów na raz zostaje opętana przez najsilniejszego z przyzwanych. Umiejętność Bariera Umysłowa zmniejsza łączne szanse opętania (na 1 lvl jest to 10% na 2 lvl jest to 20%, na 3 - 30%, na 4 - 40%). Po wykupieniu danej umiejętności należy zmniejszyć szanse opętania w tabelce i oddać do sprawdzenia MT.
 • Podczas opętania jest szansa, że Lemegeton nauczy się zaklęcia podobnego do zaklęcia używanego przez demona, który ją opętał. Zaklęcia są tworzone przez MG, o uzyskaniu zaklęcia decyduje kostka k6 - 6 powodzenie
 • Przy przyzwaniu danego ducha na jej ciele mogą pojawić się charakterystyczne cechy (jakaś blizna, tatuaż, ogon, inne) opisane oddzielnie przy każdym demonie. Dodatkowo można wyczuć od niej "złą" demoniczną aurę. Jeśli np. jakiś fragment "demonicznego ciała" zostanie jej odcięty lub uszkodzony regeneruje się po skończeniu przyzwania, jednak jeśli demon zostanie przyzwany ponownie w czasie krótszym niż 12h poprzednio uszkodzone partie są nadal osłabione
 • Z każdym kolejnym przyzwaniem danego demona Lemegeton poznaje jego jestestwo, co ułatwia rozpoznanie tej duszy wśród innych, a to z kolei ułatwia przyzwanie demona. Z każdym kolejnym przyzwaniem koszt przyzwania danego demona zmniejsza się o 1 MM, jednak minimalnym kosztem za wezwanie jest 85% podstawowego kosztu MM.
 • Z każdym przyzwaniem demona otrzymuje określoną ilość DMM (Demonicznej Mocy Magicznej). Jest to Moc Magiczna, którą może wykorzystać tylko i wyłącznie na użycie zaklęć danego demona. Czyli np ma 15 DMM X i może je użyć tylko na zaklęcia Demona X.
 • Wśród Demonów rozróżnia się miana:  król, książe, prałat, markiz, przywódca, hrabia, rycerz
 • Zaklęć można użyć wymawiając odpowiednią inkantację. Aby wypowiedzieć inkantację potrzebne jest imię oraz miano demona.
  Inkantacja:
   
  (Gdzie X jest mianem demona (król, hrabia itp) a X jest imieniem Demona. Czasami dodaje się specjalne tytułu przy demonach wyższej rangi.)
 • Rangi Demonów i ich "statystyki:
  Rangi Demonów i ich statystyki:
   


Zaklęcia:
Tueri Aura (D) - Aby nie wszyscy w około odczuwali jej demoniczną aurę, Lemegeton potrafi zablokować to. Kosztuje 1 MM/post. Jeśli użyje magii, ochrona przestaje działać. Aby w normalny sposób zakończyć zaklęcie, wystarczy powtórzyć "Tueri Aura: Liberatio".

INNE
Błogosławieństwo Księżyca - raz na misję/fabułę/walkę w momencie, kiedy miałaby otrzymać ranę śmiertelną, symbol półksiężyca na ręce Iriny zaczyna świecić tworząc falę uderzeniową o sile B odpychającą od niej wszystko w zasięgu 5 metrów. Po tym jednak Irina jest zmęczona i wyczerpana, jak po przebiegnięciu 10 kilometrów bez odpoczynku. Działa samo z siebie, Irina nie ma na to wpływu.

Stara magia:
 


Ostatnio zmieniony przez Irina dnia Nie Mar 26 2017, 21:44, w całości zmieniany 7 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftpm.forumpolish.com/t3703-irinkowe-konto#71484 http://ftpm.forumpolish.com/t3313-irina

Mag klasy 0

avatar


Imię i nazwisko : Irina Yurikso
Wiek : 17
Wzrost/waga : 161/48
Rodzaj magii : Lemegeton
Gildia : GH
Staż w gildii : z przed kadencji Nanaś
Liczba postów : 173
Dołączył/a : 13/02/2016

PisanieTemat: Re: Lemegeton   Pon Cze 27 2016, 02:22

Gate of the werewolf, Lupus (A)
Wilk jest srebrnym kluczem, a jego moc opiera się na zmianie formy, a ma ich łącznie cztery.
PWM
Wolf - Pierwszą podstawową formą jest forma wilka. W tej formie Lupus jest nieco większym od zwykłego wilka wilkiem o ciemnoszarym futrze. W tej formie zazwyczaj towarzyszy magini w podróżach i w razie niebezpieczeństwa atakuje. Przebywanie w tej formie nie kosztuje go MM. Może wtedy atakować kłami i pazurami.
Werewolf - jest to najbardziej człowiecza forma wilka. Jest on wtedy nieco wyższym od Iriny nastolatkiem o dość nerwowym charakterze, który biłby się o każdą obrazę w stosunku do swojej pani. Ma dość kościstą posturę, jednak pod skórą malują się sprężyste mięśnie, świadczące o łamaczu kości 1. Ciemnoszara, prawie czarna czupryna często jest "miziana" przez właścicielkę ducha, który mimo człowieczej formy nadal ma przyzwyczajenia psiej istoty. Przebywanie w tej formie kosztuje go 2 MM/post.
Beast - nikt nigdy nie potwierdził, jak wygląda w tej formie. Zwyczajnie nie dożył tego, aby nam o tym opowiedzieć, jednak z relacji właścicielki wynika, że do przemiany w bestię potrzebna jest krew, i to nie byle jaka! Musi być ciepła i świeża. Wilk najczęściej zmienia się w bestią pod wpływem szału bojowego, po zabiciu jakieś randomowej osoby własnymi kłami. W tej formie staje się około dwu-metrową bestią o ludzkiej posturze, wilczej głowie i ogólnie całą pokrytą ciemnoszarym futrem. Porusza się zarówno na dwóch jak i na czterech nogach, i to nawet bardzo sprawnie. Problemem jest jednak, że będąc w tej formie traci nad sobą kontrolę i atakuje wszystkich, z wyjątkiem właścicielki. Ot taki zawodowy rzeźnik. Wytrzymałość, Łamacz Kości i Sprinter lvl 2. Koszt 20 MM/post.
Big Wolf - W tej formie rośnie do wilka mającego w kłębie 5 metrów, a długości z ogonem licząc około 7,5 metra. Właścicielka często używa go jako szybkiego transportu. Statystyki adekwatne do wielkości istoty. Koszt 7 MM/post.

- Ofiara (ranga nie wiadomo jaka) - Poprzez ugryzienie zaślepia zmysły ofiary, uniemożliwiając jej tym samym poruszanie się przez 3 posty.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftpm.forumpolish.com/t3703-irinkowe-konto#71484 http://ftpm.forumpolish.com/t3313-irina

Mag klasy 0

avatar


Imię i nazwisko : Torashiro Byakuton
Wiek : 19/ponad 400
Wzrost/waga : 176 cm/69.3 kg
Rodzaj magii : Energetyczna Kreacja
Staż w gildii : 5 lat (FT) | 8 miesięcy (VP) | FT od 27 marca x802
Liczba postów : 5355
Dołączył/a : 10/05/2013

PisanieTemat: Re: Lemegeton   Pon Cze 27 2016, 09:29

Zanim przejdę do oceniania, tak na szybko przejrzałem i mam pytanie. Czy klucz został już zakupiony w sklepie magicznym? Dopiero po zakupie klucza jestem w stanie go ocenić.

_________________

~Tora Theme~ ~Relaxation Theme~

Tora mówi z akcentem starofioryjskim


Just Female Tora stuff.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftpm.forumpolish.com/t1315-konto-torashiro#19555 http://ftpm.forumpolish.com/t962-torashiro#14231 http://ftpm.forumpolish.com/t1316-torashiro#19559

Mag klasy 0

avatar


Imię i nazwisko : Irina Yurikso
Wiek : 17
Wzrost/waga : 161/48
Rodzaj magii : Lemegeton
Gildia : GH
Staż w gildii : z przed kadencji Nanaś
Liczba postów : 173
Dołączył/a : 13/02/2016

PisanieTemat: Re: Lemegeton   Pon Cze 27 2016, 10:28

Niewykupiony :/ to dam znać, jak wykupię xD
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftpm.forumpolish.com/t3703-irinkowe-konto#71484 http://ftpm.forumpolish.com/t3313-irina

Mag klasy 0

avatar


Imię i nazwisko : Irina Yurikso
Wiek : 17
Wzrost/waga : 161/48
Rodzaj magii : Lemegeton
Gildia : GH
Staż w gildii : z przed kadencji Nanaś
Liczba postów : 173
Dołączył/a : 13/02/2016

PisanieTemat: Re: Lemegeton   Pon Gru 26 2016, 17:40

Poproszę o renerf z błogosławieństwem Tory @@
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftpm.forumpolish.com/t3703-irinkowe-konto#71484 http://ftpm.forumpolish.com/t3313-irina

Mag klasy 0

avatar


Imię i nazwisko : Irina Yurikso
Wiek : 17
Wzrost/waga : 161/48
Rodzaj magii : Lemegeton
Gildia : GH
Staż w gildii : z przed kadencji Nanaś
Liczba postów : 173
Dołączył/a : 13/02/2016

PisanieTemat: Re: Lemegeton   Pią Sty 06 2017, 12:29

Zgodnie z umową daję do oceny (przynajmniej rangi klucza) abym wiedziała za ile je wykupić.
Open! Gate of the Altar, Ara! (B/A)
Ołtarz - ołtarz wbrew temu, co wszyscy myślą nie jest wielkim kamiennym blokiem ani niczym w tym rodzaju. Ara przyjmuje postać zawiązanej na szyi wstążki z kółeczkiem, które ma niewielką przerwę w jednym miejscu. Dzięki niemu mag może pozyskać magię wybranego przez siebie ducha (magię i umiejętności, bez ekwipunku) na zasadzie podobnej do magii podmiany. 
Umiejętności: Zapasy Magiczne lvl 1 i Kumulacja Energi Lvl 1 (przy randze klucza B) lub Zapas Magiczne lvl 3 (przy randze klucza A)
- Arae (A/B) - zaklęcie to aktywuje mag GD, zakładając wybrany klucz na kółeczko i wypowiadając nazwę zaklęcia plus nazwę (łacińską!) danego klucza, np. "Arae Virgo". Od tego momentu Mag GD może używać magii zaczepionego ("poświęconego") klucza zużywając energię magiczną Ary. Poświęconego klucza nie można użyć przez kolejną dobę fabularną. Podczas jednego przywołania można poświęcić maksymalnie dwa klucze. 

Open! Gate of the Sacrificed Princess, Andromeda! (B/A)
Andromeda jest dziewczyną o różowych włosach w turkusowej sukience. Mierzy około 160 centymetrów i wygląda jak statystyczny przedstawiciel (czy może przedstawicielka) płci żeńskiej. Na rękach i nogach ma doczepione łańcuchy o długości około 20 centymetrów, które są poszarpane i ogółem zniszczone. Bardzo nie lubi, gdy jest wzywana ze względu na swoją magię. 
Umiejętności: Wytrzymałość lvl 2 (przy randze klucza B) lub Wytrzymałość lvl 3 (przy randze klucza A)
Zaklęcia: 
- Andromedae (B/A) - Ciało Andromedy zaczyna roztaczać delikatną poświatę. Siła jej ciosów jest zależna od otrzymanych obrażeń, gdzie siła uderzeń jest nieznacznie silniejsza niż otrzymane obrażenia, np gdy zostanie jej zadany cios zaklęciem i otrzyma obrażenia B przez czas jednego postu może jeden raz uderzyć z siłą B+. To samo tyczy się ciosów bronią. Zaklęcie trwa dwa posty, można przedłużyć.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftpm.forumpolish.com/t3703-irinkowe-konto#71484 http://ftpm.forumpolish.com/t3313-irina

Mag klasy 0

avatar


Imię i nazwisko : Irina Yurikso
Wiek : 17
Wzrost/waga : 161/48
Rodzaj magii : Lemegeton
Gildia : GH
Staż w gildii : z przed kadencji Nanaś
Liczba postów : 173
Dołączył/a : 13/02/2016

PisanieTemat: Re: Lemegeton   Pon Lut 27 2017, 18:56

Staty Iriśki:
 

Magia: Mniejszy Klucz Salomona (Lemegeton)
Mniejszy Klucz Salomona to księga w której opisano 72 demony. Wezwać takiego demona może każdy z pomocą odpowiedniego rytuału i specjalnej pieczęci. Księga ta zwana jest również Lemegetonem, a legenda głosi, że pozwala ona na wezwanie każdego demona z tej księgi bez używania pieczęci. Z powodu opętania przez jednego z silniejszych demonów tej księgi, Irina stała się Lemegetonem samym w sobie, więc i też czasami tak ją nazywają - Lemegeton. Jest zarówno księgą jak i kluczem do piekła. Ponieważ jest Lemegetonem, nie przyzywa demonów, a ich moc, która oddziałuje na nią i z której może korzystać.
[Lemegeton składa się z 5 części, jednak Irina ma odblokowaną jedynie część pierwszą - Ars Goetia. Pozostałe może zdobyć na fabule/wykupić]

PWM:

 • Ponieważ sama jest Mniejszym Kluczem Salomona, wie wszystko co w tej księdze jest napisane. Zna imiona wszystkich demonów, sposoby ich wezwania, ich moce, a także to, czym się stała i co się z tym wiąże
 • Lemegeton nie może nauczyć się innej magii niż Większy klucz Salomona bądź innej, powiązanej z demonologią. Magie casterskie (za wyjątkiem Większego Klucza Salomona i magii demonologicznej) zabronione.
 • Obecność relikwii utrudnia jej myślenie, jakby miała ogromny ból głowy, utrudnia skupienie i koncentrację. Jeśli znajdzie się w odległości do 15 metrów od relikwii, praktycznie nie może używać swojej magii. Bardzo ładny post może częściowo przełamać ten efekt (zależne od MG)
 • Woda święcona parzy i w zależności od jej ilości jest wielkość obrażeń.
  Przelicznik:
   
 • Krzyże oraz różańce czy inne święte symbole irytują. Modlitwy zadają ogromny ból psychiczny i fizyczny, Lemegeton zachowuje się wtedy niczym normalny, opętany człowiek podczas egzorcyzmów. Nie potrafi tego znieść, zaczyna krzyczeć, łapać się za głowę itp
 • Silny egzorcyzm jest w stanie ją zabić, jednak wypowiedzenie odpowiednich słów nad jej ciałem po przeniesieniu w oddalone od świętych miejsc i ludzi miejsce może ją wskrzesić. Osoba wskrzeszająca musi mieć odpowiednią siłę magiczne i umiejętności. (wymagania nie znane, do odkrycia fabularnie)
 • Przy każdym wezwaniu danego demona, jest x% szans (który jest różny w zależności od rangi demona), że zostanie opętana przez tego demona. Jeśli zostanie opętana, musi zostać potraktowana odpowiednią ilością wody święconej (bądź poddana egzorcyzmowi) lub  musi otrzymać odpowiednie do rangi demona obrażenia, aby go wypędzić. Zarówno woda święcona jak i zadane obrażenia oddziałują na dziewczynę a nie na demona, który ją opętał. Za każdym razem jest to dla niej traumatyczne i bolesne przeżycie
 • Gdy dziewczyna zostanie opętana, na jej ciele pojawia się więcej cech demonicznych (każde opisane przy danym demonie). Jej źrenice stają się węższe, oczy są szeroko otwarte, a na twarzy ma jakby grymas. Mięśnie są wyraźnie napięte, a sama dziewczyna przestaje w pełni kontrolować to, co robi. DMM opętanego przez nią demona zwiększa się dwukrotnie (limit), podobnie jak umiejki "dawane" przez tego demona. Każda akcja dziewczyny może zadziałać inaczej, niżby ona tego chciała, odbiera świat inaczej, wszystko jej się myli, może mieć problemy z rozróżnieniem sojuszników i przeciwników. Dlatego do każdej akcji ataku rzut monetą (reszka - powodzenie). Zaczyna również mówić dziwne rzeczy, o których niekoniecznie myśli. Podczas opętania o tym, co robi dziewczyna w znacznej części decyduje MG, a dziewczyna może się tylko starać zrobić inaczej. Nie panuje także nad obrażeniami (jakby nie zauważała bólu, bo przyzwany demon go nie odczuwa), ani nad wydolnością organizmu - może się więc zdarzyć, że po opętaniu dziewczyna nie będzie mogła ustać na własnych nogach z powodu przemęczenia. Podczas opętania siły demona wzrastają (+50% DMM, +50% siły zaklęć i umiejętności darowanych przez demona)
 • Można przyzywać na raz kilka demonów, jednak szansa opętania na każdego kolejnego przyzwanego demona kumuluje się z procentami aktualnie przyzwanych demonów. Przy przyzwaniu wielu demonów na raz zostaje opętana przez najsilniejszego z przyzwanych. Umiejętność Bariera Umysłowa zmniejsza łączne szanse opętania (na 1 lvl jest to 10% na 2 lvl jest to 20%, na 3 - 30%, na 4 - 40%). Po wykupieniu danej umiejętności należy zmniejszyć szanse opętania w tabelce i oddać do sprawdzenia MT.
 • Podczas opętania jest szansa, że Lemegeton nauczy się zaklęcia podobnego do zaklęcia używanego przez demona, który ją opętał. Zaklęcia są tworzone przez MG, o uzyskaniu zaklęcia decyduje kostka k6 - 6 powodzenie
 • Przy przyzwaniu danego ducha na jej ciele mogą pojawić się charakterystyczne cechy (jakaś blizna, tatuaż, ogon, inne) opisane oddzielnie przy każdym demonie. Dodatkowo można wyczuć od niej "złą" demoniczną aurę. Jeśli np. jakiś fragment "demonicznego ciała" zostanie jej odcięty lub uszkodzony regeneruje się po skończeniu przyzwania, jednak jeśli demon zostanie przyzwany ponownie w czasie krótszym niż 12h poprzednio uszkodzone partie są nadal osłabione
 • Z każdym kolejnym przyzwaniem danego demona Lemegeton poznaje jego jestestwo, co ułatwia rozpoznanie tej duszy wśród innych, a to z kolei ułatwia przyzwanie demona. Z każdym kolejnym przyzwaniem koszt przyzwania danego demona zmniejsza się o 1 MM, jednak minimalnym kosztem za wezwanie jest 85% podstawowego kosztu MM.
 • Z każdym przyzwaniem demona otrzymuje określoną ilość DMM (Demonicznej Mocy Magicznej). Jest to Moc Magiczna, którą może wykorzystać tylko i wyłącznie na użycie zaklęć danego demona. Czyli np ma 15 DMM X i może je użyć tylko na zaklęcia Demona X.
 • Wśród Demonów rozróżnia się miana:  król, książe, prałat, markiz, przywódca, hrabia, rycerz
 • Zaklęć można użyć wymawiając odpowiednią inkantację. Aby wypowiedzieć inkantację potrzebne jest imię oraz miano demona.
  Inkantacja:
   
  (Gdzie X jest mianem demona (król, hrabia itp) a X jest imieniem Demona. Czasami dodaje się specjalne tytułu przy demonach wyższej rangi.)
 • Rangi Demonów i ich "statystyki:
  Rangi Demonów i ich statystyki:
   

Zaklęcia:

 • Przyzwanie Rangi D (statystyki w PWM)
  Dostępne Demony D:
   
 • Przyzwanie Rangi C (statystyki w PWM)
  Dostępne Demony C:
   
 • Przyzwanie Rangi B (statystyki w PWM)
  Dostępne Demony B:
   
 • Przyzwanie Rangi A (statystyki w PWM)
  Dostępne Demony A:
   


Adnotacja do sprawdzającego:
- nie projektowałam demonów nie wiedząc, czy zostaną zaakceptowane ich statystyki na danej randze. Dopiero jak to będę mieć zaakceptowane, zacznę je projektować.
- Demonów zostało jeszcze 12, 6 na randze S i 6 na randze SS, ale nie wypisywałam ich ze względu rangi Maga
- Jeśli trzeba, jestem w stanie zgodzić się na ofiarę w postaci niewielkiej ilości krwi, aby uzyskać demony na podobnym do podanego przeze mnie poziomu
- fabularnie zostanie to rozwinięte na misji, nie będę tego tu jednak opisywać, w razie czego pw/gg
- prosiłabym o jak najszybsze sprawdzenie, gdyż zbliża się post MG, w którym to Irina zdobędzie nową magię i pozbędzie się starej. Mam ciastka <3
- więcej pwm chyba nie będzie, najwyżej podczas projektowania demonów oddam do sprawdzenia


Ostatnio zmieniony przez Irina dnia Wto Lut 28 2017, 18:50, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftpm.forumpolish.com/t3703-irinkowe-konto#71484 http://ftpm.forumpolish.com/t3313-irina

Mag klasy 0

avatar


Imię i nazwisko : Shiyume Hagane (Byakuton)
Wiek : 426 lat, biologicznie i psychicznie 17
Wzrost/waga : 180 cm / 60kg
Rodzaj magii : Nekromancja
Gildia : Brak
Staż w gildii : Brak
Liczba postów : 454
Dołączył/a : 18/09/2016
Skąd : Zaświaty

PisanieTemat: Re: Lemegeton   Wto Lut 28 2017, 13:29

Magia ogólnie: Podoba mi się sam zamysł. Demonologia klasyczna ma w sobie to coś, czego brakuje w tym całym New Age... Mam tylko mały mętlik w głowie, bo piszesz o Clavicula Salomonis (Lemegetonie), a odnosisz się tylko do Ars Goetii, olewając pozostałe 4 części. Twoja magia obejmuje wszystkie części Lemegetonu, czy tylko 1?

PWM:

1. No spoczko.
2. Ok
3. Sama obecność relikwii irytuje. Ale jeśli znajdzie się w odległości do 15 metrów od relikwii, praktycznie nie może używać swojej magii. Bardzo ładny post może częściowo przełamać ten efekt, ale i tak nie przywołasz jakiegoś tam Baala pod nosem szczątków świętego.

4. Okej.

5. Ok

6. Mi pasuje.

7. i 8. +50% tej tzw. DMM i +50% do darowanych przez demona umiejek i siły demonicznych zaklęć.

9. Ogranicza łączną szansę opętania, a nie każdego demona osobno.

Czyli jak z Barierą na pierwszym poziomie przywołasz 3 demony rangi B, to szansa na opętanie będzie wynosiła 30+30+30 - 10 = 90 - 10 = 80%

10. No niech ci będzie.

11. Okej.

12. Minimalnie i tak będzie to wynosić 85% podstawowego kosztu zaklęcia.

13. A może by tak nie tworzyć entej wersji mocy magicznej i pozostać przy PK? W sensie Punktach Klątwy?

14. Noooo... trudno zaprzeczyć

15. Boli mnie troszku, ale okej.

16. Tylko pytanko - co ci niby ma dać np. 10 PD na umiejętności? Poziomy kosztują 20/40/60 PD, za 10 nic nie kupisz.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftpm.forumpolish.com/t3519-przeklete-piniazki#66853 http://ftpm.forumpolish.com/t3493-shiyume-hagane http://ftpm.forumpolish.com/t3557-necronoimcon-masayoshi-ego-czesc-2

Mag klasy 0

avatar


Imię i nazwisko : Irina Yurikso
Wiek : 17
Wzrost/waga : 161/48
Rodzaj magii : Lemegeton
Gildia : GH
Staż w gildii : z przed kadencji Nanaś
Liczba postów : 173
Dołączył/a : 13/02/2016

PisanieTemat: Re: Lemegeton   Wto Lut 28 2017, 15:37

OMG, jak szybko D:


Magia: Hm... W sumie, opisałam tylko o Ars Goetii, ale jak sobie na to jeszcze raz spojrzałam... Nie mam nic przeciwko, żeby to były wszystkie księgi, w sumie najlogiczniej byłoby, gdyby to były wszystkie księgi. Wtedy oprócz tego miałaby możliwość przyzywania 31 powietrznych duchów oraz tych aniołów... Przy czym ja bym to sobie chciała już później wykupić. Żeby fabularnie Iriśka poznała najpierw to, że ma moc przyzywania demonów, a dopiero potem resztę. Czy może raczej nauczyła się wzywać resztę... What do you think? Czy może od razu lepiej zrobić przyzwanie wszystkich istot? I wtedy było by oczywiście więcej PWM. I też trudniej znaleźć jakieś info o tych aniołach i powietrznych duchach... Co prawda znalazłabym je, ale oddałabym je do sprawdzenia w czasie późniejszym... Po demonach i wgl.

PWM:
3. Poprawiłam :3
7 i 8 - poprawiłam.
11 - dopisałam jeszcze jedną sprawę
12 - Done
13 - chodzi po prostu o inną nazwę?
15 - czemu boli? Że ogólnie inkantacja czy że za długie... tak z ciekawości pytam, bo zawsze mogę to np. skrócić O.o
16 - myślałam nad 0,5 lvl. Chyba że 1 lvl umiejki na D nie jest zbyt OP @-@ Wtedy mogę te umiejki jakoś inaczej opisać


A i co do tych aniołów, to wtedy byłby trochę zepsuty efekt z tymi relikwiami itp. Chociaż... Można zrobić, że jeśli ma przyzwanego choć jednego anioła, to te pwm nie działajo :v
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftpm.forumpolish.com/t3703-irinkowe-konto#71484 http://ftpm.forumpolish.com/t3313-irina

Mag klasy 0

avatar


Imię i nazwisko : Shiyume Hagane (Byakuton)
Wiek : 426 lat, biologicznie i psychicznie 17
Wzrost/waga : 180 cm / 60kg
Rodzaj magii : Nekromancja
Gildia : Brak
Staż w gildii : Brak
Liczba postów : 454
Dołączył/a : 18/09/2016
Skąd : Zaświaty

PisanieTemat: Re: Lemegeton   Wto Lut 28 2017, 18:40

Magia: Proponuję na początku Ars Goetię, później pozostałe księgi dokupisz/odblokujesz na fabule.

11. Spoczko.

13. Tak

15. Po prostu niezgodne z demonologią klasyczną, więc moje małe, okultystyczne serduszko troszku boli. Ale na FTPMie spokojnie może być.

16. A dam ci ten 1 poziom, żeby nie rozwarstwiać.

20/20/40/60 PD na umiejki mi pasuje. A PWM nie wpisuj raczej konkretnej liczby, bo ilość tych PWM będzie zależeć od ich siły.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftpm.forumpolish.com/t3519-przeklete-piniazki#66853 http://ftpm.forumpolish.com/t3493-shiyume-hagane http://ftpm.forumpolish.com/t3557-necronoimcon-masayoshi-ego-czesc-2

Mag klasy 0

avatar


Imię i nazwisko : Irina Yurikso
Wiek : 17
Wzrost/waga : 161/48
Rodzaj magii : Lemegeton
Gildia : GH
Staż w gildii : z przed kadencji Nanaś
Liczba postów : 173
Dołączył/a : 13/02/2016

PisanieTemat: Re: Lemegeton   Wto Lut 28 2017, 18:52

No więc <3

13. Zostanę na razie przy DMM, PK mnie jakoś nie przekonuje. Najwyżej się potem zmieni, czy cuś
15. To też najwyżej kiedyś później się zmieni.
16. Poprawione

Jutro cz.2
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftpm.forumpolish.com/t3703-irinkowe-konto#71484 http://ftpm.forumpolish.com/t3313-irina

Mag klasy 0

avatar


Imię i nazwisko : Irina Yurikso
Wiek : 17
Wzrost/waga : 161/48
Rodzaj magii : Lemegeton
Gildia : GH
Staż w gildii : z przed kadencji Nanaś
Liczba postów : 173
Dołączył/a : 13/02/2016

PisanieTemat: Re: Lemegeton   Sob Mar 18 2017, 11:35

Wezwanie rangi A:
 


I jeszcze jedno PWM:
- Z wezwanymi demonami porozumiewa się telepatycznie, a one, wezwane słyszą i ją i inne wezwane demony.

Zaklęcia:
Tueri Aura (D)- Aby nie wszyscy w około odczuwali jej demoniczną aurę, Lemegeton potrafi zablokować to. Kosztuje 1 MM/post. Jeśli użyje magii, ochrona przestaje działać. Aby w normalny sposób zakończyć zaklęcie, wystarczy powtórzyć "Tueri Aura: Liberatio".


Ostatnio zmieniony przez Irina dnia Nie Mar 26 2017, 22:09, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftpm.forumpolish.com/t3703-irinkowe-konto#71484 http://ftpm.forumpolish.com/t3313-irina

Mag klasy 0

avatar


Imię i nazwisko : Shiyume Hagane (Byakuton)
Wiek : 426 lat, biologicznie i psychicznie 17
Wzrost/waga : 180 cm / 60kg
Rodzaj magii : Nekromancja
Gildia : Brak
Staż w gildii : Brak
Liczba postów : 454
Dołączył/a : 18/09/2016
Skąd : Zaświaty

PisanieTemat: Re: Lemegeton   Sob Mar 18 2017, 14:03

Nowe PWM działa na terenie okolicy (jeden temat, ten, w którym znajduje się Lemegeton). Nowe zaklęcie jest spoczko.

Demony:
24. Okej
25. W przypadku próby kontrolowania krwi wroga jest nią w stanie wywołać maksymalnie rany adekwatne do rangi (A). Jeśli przeciwnik posiada umiejętność Kontrola na poziomie 2, to jest niewrażliwy.
26. Duszek odbiera tylko 5 MM, ponieważ poza odebraniem MM jest jeszcze debuff. Co do agonii - jest zbyt mocne, mam dwie propozycje, możesz wybrać jedną z nich lub zaproponować własną:
 • Zaklęcie działa także na użytkownika i na wszystkich, którzy podczas jego trwania wejdą do środka strefy działania
 • Wymaga trzech postów rzucania, podczas których musisz stać nieruchomo a wokół ciebie pojawiają się kręgi magiczne itp., mogę jednak wtedy pozwolić na większy zasięg (np. 20-25 metrów promienia)

27. W czasie Absentia Magicae nie możesz używać zaklęć innych niż zaklęcia Ronove.
Eleemosynam Magicae wymaga od ciebie poświęcania kosztu zaklęcia + x MM, sojusznik otrzymuje wówczas 10+x MM, nie posiada to jednak maksymalnego limitu przekazanej MM.
28. Okej
29. Debuffy mają siłę C. Chyba, że zmniejszysz promień ich działania do 2,5 metra.
30. Woda płynie 10 metrów do przodu, po czym opada i po paru chwilach znika. CD 4 posty.
31. Trochę problematycznie. Może ujmijmy to tak - zamiast widzenia niewidzialnych, na potrzeby przełamywania niewidzialności ma 2. poziom Sokolookiego. Invisibilitatem - osoby z Sokookim 3 mogą dostrzec niewidzialną osobę ALBO zmniejszasz czas do 1 posta.
32. Nie trzeba precyzować zaklęć. Posiadana wiedza - możesz na jednej osobie użyć tylko raz podczas misji/walki/eventu i otrzymujesz informacje na temat ALBO Imienia i Nazwiska ALBO Gildii/Organizacji ALBO Magii.
33. Teleportation - ofiara nie może się opierać. Opierającą się ofiarę możesz przenieść tylko wtedy, kiedy ją dotkniesz.
34. Electricia Defluxiones - Zadaje obrażenia C i paraliżuje na 2 posty lub zadaje obrażenia D+ i paraliżuje na 3 posty.
35. Pluviam Gladio - po co ci niematerialne miecze, lel?
36. Gravitatis Agri - albo zmieniasz tym zaklęciem kierunek działania grawitacji, albo jej siłę. Zdecyduj się.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftpm.forumpolish.com/t3519-przeklete-piniazki#66853 http://ftpm.forumpolish.com/t3493-shiyume-hagane http://ftpm.forumpolish.com/t3557-necronoimcon-masayoshi-ego-czesc-2

Mag klasy 0

avatar


Imię i nazwisko : Irina Yurikso
Wiek : 17
Wzrost/waga : 161/48
Rodzaj magii : Lemegeton
Gildia : GH
Staż w gildii : z przed kadencji Nanaś
Liczba postów : 173
Dołączył/a : 13/02/2016

PisanieTemat: Re: Lemegeton   Nie Mar 19 2017, 01:57

26. A dałoby się coś takiego podciągnąć pod iluzję? Wtedy też wyłącza z walki, ale osoby z tymi umiejkami antyumysłowymi były by jakoś odporne...
31. Usuwam o tej niewidzialności, meh ;w;
Invisibilitatem - ale ta widoczność dotyczy niewidzialności rzuconej przez nią... To też?
34. A to podwójne użycie zostaje czy jak? ;w; Bo ja bym to zostawiła tak jak teraz jest ;w;
35. Żeby zadawać czyste obrażenia magiczne, dopisałam to ;w;
36. Chodzi mi wytwarzanie miniaturowych pół grawitacji, które w zasadzie działają jak telekineza... ;w;Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftpm.forumpolish.com/t3703-irinkowe-konto#71484 http://ftpm.forumpolish.com/t3313-irina

Mag klasy 0

avatar


Imię i nazwisko : Shiyume Hagane (Byakuton)
Wiek : 426 lat, biologicznie i psychicznie 17
Wzrost/waga : 180 cm / 60kg
Rodzaj magii : Nekromancja
Gildia : Brak
Staż w gildii : Brak
Liczba postów : 454
Dołączył/a : 18/09/2016
Skąd : Zaświaty

PisanieTemat: Re: Lemegeton   Pią Mar 24 2017, 08:11

26. Nie. To wciąż wykluczenie kogoś z walki bez praktycznie żadnego wysiłku.
31. Nie rozumiem.
34. Kk
36. No to możesz tworzyć takie pola, ale ich siła przyciągania będzie "adekwatna do rangi" - niech się MG męczy z interpretacją.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftpm.forumpolish.com/t3519-przeklete-piniazki#66853 http://ftpm.forumpolish.com/t3493-shiyume-hagane http://ftpm.forumpolish.com/t3557-necronoimcon-masayoshi-ego-czesc-2
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Lemegeton   

Powrót do góry Go down
 
Lemegeton
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: 
Prolog
 :: Kartoteka :: Zaklęcia :: Martwi/Porzuceni
-
Wymiana!
Poniżej znajdują się buttony for, z którymi obecnie prowadzimy wymianę. W celu nawiązania współpracy zachęca się do odwiedzenia pierw tematu z regulaminem wedle którego wymiany prowadzimy, a następnie do zgłoszenia się w tym temacie. Nasze buttony oraz bannery znajdują się zaś w tym miejscu.
BlackButlerVampire KnightSnMHogwartDreamDragonstKról LewDeathly Hallowswww.zmiennoksztaltni.wxv.plRainbow RPGEclipseRe:Start
Layout autorstwa Frederici.
Forum czerpie z mangi "Fairy Tail" autorstwa Hiro Mashimy oraz kreatywności użytkowników. Wszystkie materiały umieszczone na forum stają się automatycznie własnością jego jak i autorów. Dla poszanowania Naszej pracy uprasza się o nie kopiowanie treści postów oraz kodów bez uprzedniej zgody właścicieli.