facebook
menu
Regulamin Poradnik dla nowych Magia Umiejętności Wizerunki Władza Spis przedmiotów Misje Wzór Karty Postaci Wymiana
mapa
HargeonAkane ResortHosenkaMagnoliaWschodni LasOshibanaOnibusCloverOakEraScaterCrocusArtailShirotsumeHakobeZoriPółnocne PustkowiaCalthaLuteaRuinyInne Tereny ZachodnieGalunaTenrouPozostałe KrajeMorza i Oceany
The problem with power is that people pay attention to it, and it's very easy to get beside yourself and use it in the wrong way.
FAIRY TAIL PATH MAGICIAN
Regulamin Walk
 

Share | 
 

 Regulamin Walk

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

Mag klasy 0

avatar


Imię i nazwisko : Wielki Kot.
Wiek : Tyle, ile Uniwersum.
Wzrost/waga : Kocia.
Rodzaj magii : Panel Administracyjny.
Gildia : Gildia Administracyjna.
Staż w gildii : Od zawsze.
Liczba postów : 1110
Dołączył/a : 10/08/2012

PisanieTemat: Regulamin Walk   Sob Sie 11 2012, 10:10

Regulamin Walk


    Walka jest to nieodzowny element prawie każdego PBF'a. A żeby nie było oszustw i tym podobnych nieczystych zagrywek do jakich często ucieka się większość graczy gdy nie ma zasad, powstał ten krótki poradnik jak walczyć się powinno.. rzecz jasna nieprzestrzeganie tych zasad może grozić połamaniem postaci przez szanowanego i (nie)dobrego MG.


Podział walk:
Walki dzielimy na kilka rodzai a dokładniej trzy.

    1. Sparingi- Czyli wolne walki które nie potrzebują obecności sędziego aczkolwiek jest możliwość jego bytności na życzenie graczy. 2. Walki z NPC - Zasady które zostaną poniżej opisane nie maja żadnego wpływu na walki z NPC. Tymi bowiem włada MG i to on ustala zasady swojego pojedynku. 3. PVP - Najczęstsze batalie, czyli walki między graczami o jakaś fajną nagrodę, sławę czy coś całkiem innego, wymagające wręcz obecności sędziego i rządzące się specjalnymi zasadami.


Zasady walki:

    Walka przebiega w systemie turowym, dokładniej atak -> obrona. Znaczy to ze w jednej turze tylko jedna ze stron konfliktu atakuje. Druga zaś skupia się na akcjach czysto defensywnych. Prościej mówiąc Runda I Gracz 1 - atak Gracz 2 - obrona Sędzia Runda II Gracz 1 - obrona Gracz 2 - atak Sędzia


Atak - Powinien zawierać opis waszego ataku, to logiczne, jednak winien zawierać opis uwzględniający różne reakcje defensywne gracza które jednak w jakiś sposób negują akcje atakującego.
Np.
Jeśli Kundegunda się schyli to machnę sobie wtedy nogą co by dostała w zęby.

Opisywanie czynności wymagających dużego pokładu czasu jest niezbyt mądre i lepiej tego unikać.
np.
Żeby pokonać przeciwnika sięgam do plecaka co by wyjąć z niego szkatułkę po czym zdejmuję buty, odpinam pasek, ściągam spodnie, zdejmuje kalesony, a następnie z lewej skarpetki wyjmuje klucz co by nim otworzyć szkatułkę i wyciągnąć mój uber pro miecz.

Obrona - Najprościej rzecz ujmując jest to niwelowanie destruktywnych zapędów przeciwnika bez zadawania mu czynnych obrażeń gdyż nie ma on możliwości obrony.
Czynne zadawanie obrażeń to akcje których jednoznacznym celem jest zrobienie krzywdy przeciwnikowi.
np. Strzelam do Henia żeby on nie strzelił do mnie

Niebezpośrednia akcja mająca na celu zranienie przeciwnika a nie wynikająca z jego błędu też jest niedozwolona
np. Niechcący szturcham cegłę tak, by ta spadła na idącego poniżej Mańka.

Akcja zaś wynikająca po prostu z błędu gracza a jednak go raniąca jest jak najbardziej dozwolona.
np. Widząc biegnącego na mnie jak dziki mamut Ryszarda, odruchowo się skuliłem zasłaniając rękoma, co by się o mnie potknął i zaliczył glebę.
Tutaj nie została wykonana żadna akcja raniąca pośrednio lub bezpośrednio przeciwnika, Schylenie jakoby jest zwykłym ruchem ciała mającym na celu raczej naszą ochronę. To że przy okazji wykorzystamy to do zranienia przeciwnika to sprawa drugorzędna.
W akcie obrony można też pochwycić przeciwnika ale na tym kończy się akcja.

Możliwe jest natomiast wykonanie akcji ofensywnych, jeśli ich celem jest zniszczenie pułapki, przywołanej istoty bądź wyrwanie się z pęt, zaklęcia, jednym słowem, tak długo, jak ich celem nie jest przeciwnik.

- God mode jest zakazany, a god modem są wszystkie akcje które zakładają zwycięstwo w sposób dziwnego zbiegu okoliczności.
np.
Ciachłem Wacława kataną a on umarł

Całkiem przypadkiem wiedziałem ze Lech jest odporny na czary to go wziąłem i pociąłem mieczem

Maniek nie mógł mnie zabić bo jestem odporny na ciosy leszczy za to ja po doładowaniu się białkiem mu walnołem a on upat i zmarł.


Na co zwracać uwagę winien sędzia:
-Logiczne zestawienie akcji obu walczących
-Poziom postów
-Okoliczności sprzyjające/negatywne
-Ogólna różncia mocy obu walczących
-Motywacja i silne uczucia


Przejmowanie inicjatywy
Jak wskazuje nazwa jest to sytuacja w której na skutek nie podjęcia przez gracza A działań ofensywnych w jego turze ataku, gracz B zamiast bronić się przyspiesza własną turę ataku. Oczywiście jeśli do takiej sytuacji dojdzie, gracz A wciąż może napisać posta obrony na dodatek w następnej turze, ponownie jest jego atak. By przejąć inicjatywę gracz B musi wysłać PW do sędziego, ten wyraża  lub nie, zgodę na zastosowanie tego manewru uprzednio informując gracza A o tym iż ma X czasu od postu gracza B na obronę. By wniosek został rozpatrzony pozytywnie gracz A nie może jednak wykonywać akcji ofensywnych z własnej winy, w wypadku w którym to gracz B w jakiś sposób uniemożliwia wykonanie ataku graczowi A w jego turze ataku, to w turze obrony gracz B nie może przejąć inicjatywy.

Zasady i prawa
obowiązujące graczy i MG podczas fabularnego pojedynku PvP

Gracz:
a) Ma prawo

- Ubiegać się o zmianę sędziego w wypadku podejrzenia o stronniczość
- Wymagać wyjaśnienia werdyktu tylko jeżeli jest on skrajnie sporny
- Po tygodniowym braku odpisu przez przeciwnika, prosić o rozstrzygnięcie walki na korzyść gracza oczekującego
- Po trzydniowym braku obecności, rozstrzygnięcie walki na korzyść oczekującego jeżeli gracz przeciwny aktywnie wchodzi na forum a nie podał przyczyny zwłoki
- W wypadku niezgody z MG udać się do admina lub innego sędziego w celu uzgodnienia czy dana sytuacja faktycznie jest sporna czy jednak nie.


b) Ma obowiązek
- Poinformować o każdej nieobecności dłuższej od 48h
- Poinformować o braku odpisu w przeciągu 72h mimo obecności na forum i jego powodzie
- Pisać w czasie niedokonanym
- Walczyć uczciwe, tj. bez korupcji sędziego czy pomocy z zewnątrz
- W przypadku zgłoszenia spornej sytuacji, gracze maja obowiązek zaprzestać odpisów na czas uzgodnienia wszystkich detali związanych ze sporną sytuacją

MG:
a) Ma prawo

- Odmówić sędziowania walki
- Odmówić sędziowania w trakcie pojedynku jeśli sądzi że z jakiegoś powodu jego obiektywizm jest naruszany
- Zawiesić walkę jeżeli widzi jakieś nieprawidłowości
- Rozstrzygnąć walkę na korzyść osoby czekającej jeżeli druga nie poinformowała o nieobecności/ powodzie braku odpisu.
- Nie tłumaczyć się ze swoich decyzji o ile nie są one skrajnie sporne
- Wymagać udowodnienia mu stronniczości a jawnie fałszywe oskarżenia karać ostem.

b) Ma obowiązek

- Zachować pełen obiektywizm i bezstronność w trakcie walki
- Nie nadużywać swojej władzy
- Nie zwlekać z odpisami nie dłużej niż 72h

Tura a post:
Mianem tury określamy taki kawałek czasu w którym swoje posty napiszą Gracz A, Gracz B, [...], MG. W momencie w którym Gracz A pisze kolejnego posta, zaczyna się tura 2. MG bowiem kończy turę a zarazem zaczyna nową. Dlatego też czary trwające 1 post/turę, kończą się w momencie dania przez MG posta.  

/Opis by Don
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Regulamin Walk
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Fairy Tail Path Magician - Zagłęb się w świat magii :: 
Prolog
 :: Regulamin
-
Reklama
Poniżej znajdują się buttony for, z którymi obecnie prowadzimy wymianę. W celu nawiązania współpracy zachęca się do odwiedzenia pierw tematu z regulaminem wedle którego wymiany prowadzimy, a następnie do zgłoszenia się w tym temacie. Nasze buttony oraz bannery znajdują się zaś w tym miejscu.
BlackButlerVampire KnightSnMHogwartDreamDragonstKról LewDeathly Hallowswww.zmiennoksztaltni.wxv.plRainbow RPGEclipseRe:Startover-undertaleBleach OtherWorld
Layout autorstwa Frederici.
Forum czerpie z mangi "Fairy Tail" autorstwa Hiro Mashimy oraz kreatywności użytkowników. Wszystkie materiały umieszczone na forum stają się automatycznie własnością jego jak i autorów. Dla poszanowania Naszej pracy uprasza się o nie kopiowanie treści postów oraz kodów bez uprzedniej zgody właścicieli.