facebook
menu
Regulamin Poradnik dla nowych Magia Umiejętności Wizerunki Władza Spis przedmiotów Misje Wzór Karty Postaci Wymiana
mapa
HargeonAkane ResortHosenkaMagnoliaWschodni LasOshibanaOnibusCloverOakEraScaterCrocusArtailShirotsumeHakobeZoriPółnocne PustkowiaCalthaLuteaRuinyInne Tereny ZachodnieGalunaTenrouPozostałe KrajeMorza i Oceany
The problem with power is that people pay attention to it, and it's very easy to get beside yourself and use it in the wrong way.
FAIRY TAIL PATH MAGICIAN
Broń palna - zmiany
 

Share | 
 

 Broń palna - zmiany

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

Mag klasy S

avatar


Imię i nazwisko : Mor, była też znana jako Nanaya zanim odrzuciła to imię
Wiek : 19/24
Wzrost/waga : 165/55
Rodzaj magii : Słońca
Gildia : Brak
Staż w gildii : Ponad 4 lata w GH. Obecnie jest samotnikiem.
Liczba postów : 2876
Dołączył/a : 20/08/2012

PisanieTemat: Broń palna - zmiany   Czw Lut 20 2014, 04:57

Pewnie wiele osób zastanawia się, co się stało z bronią palną. Ani widu, ani słychu o zapowiadanych zmianach "po omówieniu" już od dłuższego czasu z pewnością niektórych graczy mocno frustrowało. Przepraszam za to w imieniu Administracji oraz osób odpowiedzialnych za część techniczną forum.
Otóż w gronie doszliśmy do czegoś, co wspólnie uważamy za najbardziej wyważone i pasujące do obecnego stanu rzeczy. Mimo wszystko musimy wprowadzić jakieś ograniczenie odnośnie broni palnej, jaką można nabyć, kto może ją nabyć i za jaką cenę. W życie więc wchodzą poniższe postulaty:
Broń palna do użytku jedynie przy posiadaniu umiejętności Strzelca. Niby rzecz oczywista. Oznacza to po prostu, że osoba nie posiadająca umiejętności nie jest w stanie korzystać w jakikolwiek sposób z broni palnej (chyba, że chce mieć dziurę w głowie). Przy pierwszym poziomie umiejętności można obsługiwać broń, jednak zajmuje to czas i nie jest się nie wiadomo jakim specjalistą.
Ceny broni palnej idą w górę. Tak, moi drodzy. Nie będzie już broni, którą można łatwo i przystępnie kupić. Tak samo z amunicją. Zakup tej broni będzie mocno podyktowany zaporowymi cenami, przez co na start nie będzie ona dostępna (przy zakładaniu KP). Ceny samej broni windują w górę o 100%, a amunicji o 200% od aktualnej ceny. W cenniku niedługo ceny zostaną zmienione, więc jeszcze jest możliwość porównania cen.
Pozwolenie na broń. Jest to zupełna nowość i może budzić pewne wątpliwości. Po co komu pozwolenie? Żeby nie latał ze śmiercionośną bronią po mieście, której nie potrafi nawet obsługiwać. Pozwolenie można będzie zakupić w sklepie z bronią, za cenę 20.000 klejnotów. Można będzie je nabyć jedynie przy uprzednim posiadaniu umiejętności Strzelca (sprzedawca jest doświadczony i dokładnie wie, kto potrafi strzelać, a kto nie). Dodatkowo Policja Magiczna ma obowiązek sprawdzać, czy posiadacz takowej broni posiada pozwolenie na jej posiadanie, jeśli zobaczy ją u kogokolwiek. Ma również obowiązek zarekwirowania broni w przypadku braku pozwolenia, a w przypadku oporu nawet aresztować osobę z "nielegalną" bronią. Broń można będzie odzyskać w każdym pobliskim komisariacie po przedstawieniu pozwolenia. Brak pozwolenia na broń znacząco utrudnia zakup broni palnej, acz całkowicie nie wyklucza takiej możliwości. Niezbędne są w takim przypadku umiejętności Retoryki oraz przekonania sprzedawcy, że mimo drobnych braków w gotówce niedługo się wróci po papierek, żeby nie robić mu problemów. Dodatkowo broń zakupiona bez pozwolenia jest droższa o 200% od ceny wyjściowej. Dotyczy to również amunicji.
Wprowadzona zostanie lista broni niedostępnej. Oznacza to, że pewne przedmioty będzie można normalnie nabyć, a inne niestety są poza zasięgiem zwykłych magów, nie ważne, ile gotówki by wyłożyli na ladę. Lista ta pojawi się w temacie z cennikiem, by była łatwo dostępna do wglądu dla każdego. Nieco większe przywileje będzie miała Policja Magiczna, mając dostęp do nieco szerszego zakresu broni. Nie oznacza to jednak, że każdy policjant będzie mógł z niej korzystać, a wymagane będą umiejętności, pozwolenie na bron oraz zgoda przełożonego na korzystanie z broni zakazanej z urzędu na określony czas.

Część zmian obejmuje osoby, które już mają zakupioną broń palną. W ich przypadku broń nie będzie im zabrana, nawet jeśli jest to broń z listy zakazanych przedmiotów, jednakże wciąż wymagana jest od nich umiejętność Strzelca oraz pozwolenie na posiadanie broni. W przeciwnym wypadku będą mogli powiesić sobie broń na kominku, jeśli nie chcą podpaść organowi ścigania.

Bardzo możliwe, że w najbliższym czasie umiejętność Strzelca zostanie odpowiedni dopasowana do odpowiednich rodzai broni palnej, by nie dochodziło do sytuacji, że postać z pierwszym poziomem umiejętności robi cuda niestworzone ciężką bronią. Mam nadzieję, że te zmiany, choć bardzo dające po kieszeni, nieco ustabilizują rozgrywkę.

Powyższe zmiany wchodzą w życie w trybie natychmiastowym z przedłużeniem. Może to nieco dziwnie brzmieć, jednakże wiele osób może poczuć się pokrzywdzone, gdyby ni z tego, ni z owego kazano im wyłożyć na tacę i 20k, i 20 PD. Dlatego też okres "dostosowania" się do owych zmian wynosi 3 miesiące. Po tym okresie wymagane jest, by wszystkie postacie posiadające broń palną posiadały pozwolenie oraz umiejętność Strzelca (chyba, że jakaś misja będzie dłużej trwała, wtedy automatycznie po jej zakończeniu należy wykupić wymagane dokumenty oraz umiejkę).

Jest to ostateczna decyzja Mistrzów Gry oraz Administracji.

_________________


My... | End of the story | The Light | Memories | Truth

Każdy członek Grimoire Heart dostrzega nad jej głową aureolę i boski nimb, jakby była świętą z obrazka. Podświadomie wiedzą, że dziewczyna została wybrana przez Aratę na swoją zastępczynię.

PD: 100
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://ftpm.forumpolish.com/t376-konto-nanas http://ftpm.forumpolish.com/t105-nanaya-byakushitsune-znana-jako-byaku http://ftpm.forumpolish.com/t550-pamietniki Online
 
Broń palna - zmiany
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Fairy Tail Path Magician - Zagłęb się w świat magii :: 
Prolog
 :: Ogłoszenia Duszpasterskie
-
Reklama
Poniżej znajdują się buttony for, z którymi obecnie prowadzimy wymianę. W celu nawiązania współpracy zachęca się do odwiedzenia pierw tematu z regulaminem wedle którego wymiany prowadzimy, a następnie do zgłoszenia się w tym temacie. Nasze buttony oraz bannery znajdują się zaś w tym miejscu.
BlackButlerVampire KnightSnMHogwartDreamDragonstKról LewDeathly Hallowswww.zmiennoksztaltni.wxv.plRainbow RPGEclipseRe:Startover-undertaleBleach OtherWorld
Layout autorstwa Frederici.
Forum czerpie z mangi "Fairy Tail" autorstwa Hiro Mashimy oraz kreatywności użytkowników. Wszystkie materiały umieszczone na forum stają się automatycznie własnością jego jak i autorów. Dla poszanowania Naszej pracy uprasza się o nie kopiowanie treści postów oraz kodów bez uprzedniej zgody właścicieli.